Kokorin Xitoyga ko‘chishi mumkin, agent aytdi
Arisa jamoasi hujumchisi Aleksandr Kokorinning agenti Timofey Berdyshev futbolchining Xitoyga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Berdyshevning so‘zlariga ko‘ra, agar Leonid Viktorovich telefon qilib, qiziqish bildirsa, Sashaga bu taklif qiziqarli bo‘lishi mumkin. U o‘zining joriy klubi Aris bilan kelishilgan har qanday taklifni ko‘rib chiqishga tayyor.
Hozirda Aleksandr Aris jamoasi futbolchisi hisoblanadi, dedi Berdyshev Sovetskiy sport nashriga. Eslatib o‘tamiz, Kokorin 2022 yildan buyon Limassoldagi Aris klubida faoliyat yuritmoqda.
2023 yilda u o‘z jamoasini Kipr chempionligiga olib chiqdi va mamlakat kubogini qo‘lga kiritdi. Shu hafta chorshanba kuni Slutskining Shanxay Shenxua klubi bilan shartnomasini uzaytirgani rasmiy e’lon qilindi.

Кокорин может переехать в Китай, сказал агент
Агент нападающего команды Арис Александра Кокорина Тимофей Бердышев высказал мнение о том, что футболист может переехать в Китай. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бердышева, если Леонид Викторович позвонит и проявит интерес, для Саши это предложение может быть интересным. Он готов рассмотреть любое предложение, согласованное с его текущим клубом Арис.
На данный момент Александр является игроком команды Арис, сказал Бердышев изданию Советский спорт. Напомним, Кокорин с 2022 года выступает за клуб Арис в Лимассоле.
В 2023 году он вывел свою команду к чемпионству на Кипре и завоевал Кубок страны. На этой неделе в среду было официально объявлено о продлении контракта с клубом Шанхай Шэньхуа из Слуцка.