Bavariya va Siti Donnarummani sotib olmoqchi
Italiya terma jamoasi va Fransiyaning PSJ klubida to‘p suruvchi darvozabon Janluiji Donnarumma transfer bozorida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Nikolo Skira ijtimoiy tarmoqlarda ma’lumot berdi. Jurnalistning so‘zlariga ko‘ra, 26 yoshli darvozabonni o‘z saflariga qo‘shmoqchi bo‘lgan klublar qatorida Myunxenning Bavariya va Manchester Siti klublari bor.
Donnarummaning bozor qiymati taxminan 40 million yevro atrofida baholanmoqda. Uning amaldagi shartnomasi PSJ bilan 2026 yil yozida yakunlanadi.
O‘tgan mavsumda Donnarumma Fransiya klubining safida jami 47 ta o‘yin o‘tkazdi. U 43 ta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa, 17 o‘yinda darvozasini yopiq saqlashga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natijalar uning jamoa uchun muhim himoyachi ekanligini ko‘rsatadi. Shu tariqa, Donnarummaning transferi bo‘yicha kelishuvlar yaqin kelajakda faol davom etishi kutilmoqda.
Uning yangi jamoasida qanday muvaffaqiyatlarga erishishi futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Бавария и Сити хотят купить Доннарумму
Вратарь сборной Италии и клуба ПСЖ из Франции Джанлуиджи Доннарумма вызывает большой интерес на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный журналист Николо Скира сообщил в социальных сетях. По словам журналиста, среди клубов, которые хотят привлечь 26-летнего вратаря, есть мюнхенская Бавария и Манчестер Сити.
Рыночная стоимость Доннаруммы оценивается примерно в 40 миллионов евро. Его действующий контракт с ПСЖ истекает летом 2026 года.
В прошлом сезоне Доннарумма провел в составе французского клуба 47 матчей. Он пропустил 43 гола, а в 17 играх сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
Эти результаты показывают, что он является важным защитником для своей команды. Таким образом, ожидается, что переговоры о трансфере Доннаруммы будут активно продолжаться в ближайшем будущем.