Gvardiola Kamavingani
Madridning "Real" jamoasining yarim himoyachisi Eduardo Kamavinga yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Defensa Central nashri xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, fransuz futbolchisining xizmatlariga "Manchester Siti" jiddiy qiziqish bildirgan.
Jamoa bosh murabbiyi Xosep Gvardiola shaxsan Kamavingani o‘z safiga qo‘shishni istamoqda. Eduardo Kamavinganing transfer qiymati 60 million yevro atrofida baholanmoqda.
22 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda Ispaniya chempionatida Kamavinga 19 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U bitta gol urib, ikki golga assistentlik qildi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaxshi namoyish etadi.

Гвардиола хочет забрать Камавингу из "Реала"
Полузащитник мадридского "Реала" Эдуардо Камавинга может сменить клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Defensa Central. По информации источника, французским футболистом заинтересован "Манчестер Сити".
Главный тренер команды Хосеп Гвардиола лично хочет добавить Камавингу в свой состав. Трансферная стоимость Эдуардо Камавинги оценивается примерно в 60 миллионов евро.
Контракт 22-летнего футболиста действует до лета 2029 года. В прошлом сезоне в чемпионате Испании Камавинга выходил на поле в 19 матчах.
Он забил один гол и отдал два голевых паса. Эти показатели хорошо демонстрируют его вклад в команду.