Xabi Alonso Ko‘l Palmerni Realga olib kelmoqchi
Londonning "Chelsi" jamoasining yetakchi futbolchisi Ko‘l Palmer, so‘nggi klub jahon chempionatining eng yaxshi o‘yinchisi deb topilgan, Ispaniyaning nufuzli klubi tomonidan qiziqish doirasiga kirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridning "Real" jamoasi ushbu ingliz yarim himoyachisini o‘z safiga qo‘shishni xohlamoqda, bu haqda Madrid Universal akkaunti xabar bermoqda. Klub murabbiyi Xabi Alonso aynan Ko‘l Palmerning transferida katta qiziqish bildirgan.
Mutaxassisning fikricha, ingliz futbolchisi uning o‘yin tizimiga yaxshi mos keladi. Palmer hozirda "Chelsi" bilan 2033 yil iyun oyining oxirigacha amaldagi shartnoma asosida faoliyat yuritmoqda.
Uning transfer qiymati taxminan 120 million yevroga baholanmoqda. Oldinroq matbuotda "PSJ" jamoasi ham yarim himoyachiga qiziqish bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ushbu holat futbol bozorida katta e’tibor qozonmoqda va ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan kuzatilmoqda. Palmerning yangi jamoasiga o‘tishi uning faoliyatida muhim bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Хаби Алонсо хочет привести Коул Пальмера в Реал
Ведущий футболист лондонского "Челси" Коэл Палмер, признанный лучшим игроком последнего клубного чемпионата мира, попал в сферу интересов престижного испанского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мадридский "Реал" хочет добавить этого английского полузащитника в свои ряды, об этом сообщает аккаунт Madrid Universal. Тренер клуба Хаби Алонсо проявил большой интерес именно к трансферу Коэла Палмера.
По мнению специалиста, английский футболист хорошо вписывается в его игровую систему. Палмер в настоящее время продолжает свою карьеру на основании действующего контракта с "Челси", который истекает в конце июня 2033 года.
Его трансферная стоимость оценивается примерно в 120 миллионов евро. Ранее в прессе также появлялись сообщения о том, что клуб "ПСЖ" проявлял интерес к полузащитнику.
Эта ситуация привлекает большое внимание на футбольном рынке и наблюдается многими болельщиками и специалистами. Переход Палмера в новую команду ожидается как важный этап в его карьере.