Batrakovga Ispaniya va Italiya klublari qiziqmoqda
Vladimir Kuzmichyov «Lokomotiv» futbolchisi Aleksey Batrakovning agenti sifatida xorijiy klublarning o‘z mijoziga qiziqishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, asosan uchta davlat — Ispaniya, Italiya va Portugaliya — Batrakovga qiziqish bildirgan. Kuzmichyovning ta’kidlashicha, futbolchi uchun karyerasini Ispaniya yoki Italiyada davom ettirish ma’qulroq bo‘ladi, biroq tanlov murabbiy qaroriga bog‘liq bo‘ladi.
Aleksey Batrakov 2024-yil yozidan buyon «Lokomotiv»ning asosiy tarkibida o‘ynab kelmoqda. O‘tgan mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi Premyer-liga doirasida 25 ochko jamg‘argan, bu esa uni jamoaning eng samarali futbolchisi sifatida ko‘rsatdi.
Joriy yil iyun oyida Moskva klubi o‘z yetakchisi bilan shartnomani 2029-yilgacha uzaytirdi. Shu tariqa, Batrakovning kelajagi va rivojlanishi jamoa va murabbiylar tomonidan diqqat bilan nazorat qilinmoqda.
Uchrashuvlar va o‘yinlardagi muvaffaqiyatlari uning professional yo‘lida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Батракова интересуют клубы Испании и Италии
Владимир Кузьмичёв, агент футболиста «Локомотива» Алексея Батракова, сообщил о заинтересованности иностранных клубов в его клиенте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в основном три страны — Испания, Италия и Португалия — проявили интерес к Батракову. Кузьмичёв отметил, что для футболиста будет предпочтительнее продолжить карьеру в Испании или Италии, однако выбор зависит от решения тренера.
Алексей Батраков с лета 2024 года играет в основном составе «Локомотива». В прошлом сезоне 20-летний полузащитник набрал 25 очков в рамках Премьер-лиги, что сделало его самым эффективным игроком команды.
В июне текущего года московский клуб продлил контракт с своим лидером до 2029 года. Таким образом, будущее и развитие Батракова внимательно контролируются командой и тренерами.