Markinyos otasiga o‘n raqamli futbolka va’dasi
Moskva "Spartak" jamoasining qanot himoyachisi Markinyos o‘zining o‘yin raqamini o‘zgartirgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endilikda hujumchi klubda orqasida o‘n raqami bilan maydonga tushadi. Markinyos bu qarorini o‘tmishda vafot etgan otasiga bergan va’dasiga bog‘laganini aytdi.
U "Bu va’da otamga, u o‘tgan yili olamdan o‘tgandi. U meni "Spartak"da o‘n raqamli futbolka kiyganimni ko‘rishni xohlardi", deb "Match TV" telekanaliga ma’lum qildi.
Eslatib o‘tamiz, Markinyos bir yil oldin "Spartak"ga o‘tgan. U Budapeshtning "Ferentsvarosh" klubidan Moskvaga ko‘chib kelgan.
Futbolchining yoshi 25 da. O‘tgan mavsumda u jamoa safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 12 ta golga uzatma berdi.

Обещание Маркиньоса отцу о десяти футболках
Защитник московского "Спартака" Маркиньос высказался о смене номера на своей футболке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь нападающий будет выходить на поле с десятым номером. Маркиньос связал это решение с обещанием, данным своему покойному отцу.
Он заявил: "Это обещание моему отцу, который ушел из жизни в прошлом году. Он хотел увидеть, как я играю в "Спартаке" с десятым номером", - сообщил он телеканалу "Матч ТВ".
Напомним, что Маркиньос перешел в "Спартак" год назад. Он переехал в Москву из клуба "Ференцварош" из Будапешта.
Футболисту 25 лет. В прошлом сезоне он провел 36 матчей за команду, забил 2 гола и сделал 12 голевых передач.