Bystrov Aleksandr Kerjakovni eng yaxshi hujumchi deb atadi
Rossiya terma jamoasi, Sankt-Peterburgning Zenit va Moskva Spartak klublarida yarim himoyachi sifatida o‘ynagan Vladimir Bystrov o‘zi o‘ynagan eng yaxshi hujumchini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Aleksandr Kerjakov bilan o‘yin davomida to‘liq o‘zaro tushunish bo‘lganini ta’kidladi. Kerjakov har doim jamoasi uchun kurashib, yaxshi pozitsiyalarda ochilishini aytdi.
Vladimir Bystrov shuningdek, Kerjakovga doimo ishonishini va uning zarbalaridan foydalanganini bildirdi. Bu haqda u Youtube’dagi «O, Rodnoy futbol!» kanaliga bergan intervyusida so‘zlab berdi.
Aleksandr Kerjakov bir necha yil oldin murabbiylik faoliyatini boshlagan. Uning murabbiylik faoliyati doirasida Tom, Nizhniy Novgorod, Kiprdagi Karmiotissa klublari, Subotitsadagi Spartak va Olmaotadagi Kayrat jamoalarida ishlagan.
Kerjakov murabbiy sifatida ham o‘z malakasini namoyon etmoqda va sport sohasidagi faoliyatini davom ettirmoqda.

Быстров Александр назвал Керякова лучшим нападающим
Сборная России, полузащитник, игравший в клубах «Зенит» из Санкт-Петербурга и «Спартак» из Москвы, Владимир Быстров назвал лучшего нападающего, за которого он играл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что у него было полное взаимопонимание с Александром Керяковым во время игры. Керяков всегда боролся за свою команду и открывался в хороших позициях.
Владимир Быстров также сообщил, что всегда доверял Керякову и использовал его удары. Об этом он рассказал в интервью на канале «О, Родной футбол!» на Youtube.
Александр Керяков начал свою тренерскую карьеру несколько лет назад. В рамках своей тренерской деятельности он работал в клубах «Томь», «Нижний Новгород», «Кармитисса» на Кипре, «Спартак» в Суботице и «Кайрат» в Алматы.
Керяков также демонстрирует свою квалификацию в качестве тренера и продолжает свою деятельность в спортивной сфере.