Isroil Bayrutga kuchli havo zarbalari berdi va ko'plab qurbonlar chiqdi
Sobiq bosh murabbiy Stefano Pioli Krishtianu Ronalduga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Ronalduga murabbiylik qilish baxtiga muyassar bo‘lganini ta’kidladi. Pioli so‘zlariga ko‘ra, u uchun Ronalduni tarbiyalash sharafdir.
U futbol tarixidagi eng kuchli o‘yinchi ekanligini aniq bilmasa-da, uni chempion va afsona deb hisoblaydi. Ular o‘rtasida juda yaxshi munosabatlar bo‘lgan va Ronaldo juda professional sportchi sifatida e’tirof etiladi.
Pioli ta’kidlaganidek, Ronaldo o‘yinga va gol urishga qattiq intiladi. Uning butun kuni faqat futbolga bag‘ishlangan.
Shuningdek, yaqin kunlarda Stefano Pioli «Fiorentina» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan. Krishtianu Ronaldo esa o‘tgan oy «Al-Nasr» bilan ikki yilga yangi shartnoma imzoladi.

Пиоли похвалил Кристяна в качестве тренера
Бывший главный тренер Стефано Пиоли высказал свои мысли о Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что ему повезло тренировать Роналду. По словам Пиоли, для него большая честь воспитывать Роналду.
Хотя он не может точно сказать, является ли Роналду самым сильным игроком в истории футбола, он считает его чемпионом и легендой. Между ними были очень хорошие отношения, и Роналду признается как очень профессиональный спортсмен.
Как подчеркнул Пиоли, Роналду сильно стремится к игре и забиванию голов. Его весь день посвящен только футболу.
Также в ближайшие дни Стефано Пиоли был назначен главным тренером команды «Фиорентина». Криштиану Роналду же в прошлом месяце подписал новый контракт с «Аль-Наср» на два года.