Nemisning RB Leyptsig klubi Donetskning Shakhtyor jamoasining yarim himoyachisi Marlona Gomezni xizmatidan haqiqatan ham manfaatdor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy Sky telekanali bu haqda ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, RB Leyptsig faqat o‘yinchiga qiziqish bildirayotgani yo‘q, balki Fabritsio Romano oldin yozganidek, klub vakillari Gomez bilan shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Shu bilan birga, hozirgi vaqtda Leyptsigning yarim himoya chizig‘i ortiqcha to‘lib turgani sabab, ba’zi o‘yinchilar jamoani tark etishi uchun vaqt kerakligi ta’kidlanmoqda. O‘tgan mavsumda 21 yoshli braziliyalik futbolchi barcha turnirlarda jami 34 o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi.
Gomez asosan markaziy himoya chizig‘ida faoliyat yuritadi, biroq zarurat bo‘lsa, maydon markazida ham o‘ynay oladi. Uning bozor qiymati taxminan 10 million yevroga baholanmoqda.

RB Лейпциг покупает полузащитника Шахтера
Немецкий клуб RB Лейпциг действительно заинтересован в услугах полузащитника донецкого Шахтера Марлона Гомеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Местный телеканал Sky предоставил эту информацию. По данным источника, RB Лейпциг не только проявляет интерес к игроку, но и, как ранее писал Фабрицио Романо, представители клуба достигли соглашения с Гомесом по контракту.
В то же время в настоящее время подчеркивается, что полузащитная линия Лейпцига переполнена, и некоторым игрокам нужно время, чтобы покинуть команду. В прошлом сезоне 21-летний бразильский футболист провел 34 матча во всех турнирах, забил 4 гола и сделал 4 результативные передачи.
Гомес в основном играет на позиции центрального полузащитника, но при необходимости может сыграть и в центре поля. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 10 миллионов евро.