Syomin: RPLda oltita jamoa chempionlik uchun kurashadi
Mashhur murabbiy Yuri Syomin Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining boshlanishi oldidan jamoalarning chempionlik uchun qanday kurash olib borishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, joriy mavsumda ham oltita jamoa chempionlik unvoniga da’vogar bo‘lishi mumkin. Bu fikr o‘tgan yilgi holatga o‘xshash ekanligi ta’kidlandi.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatining eng kuchli oltitagacha “Krasnodar” (chempion), “Zenit”, CSKA, “Spartak”, “Dinamo” va “Lokomotiv” jamoalari kirdi. E’tiborlisi, “Krasnodar” klubi tarixida birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritdi.
Yangi mavsum 18 iyul juma kuni Moskva “Dinamo” va “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin bilan boshlanadi. Shu tariqa, yangi chempionat o‘zining qiziqarli va raqobatga boy o‘yinlari bilan futbol ishqibozlarini xursand etishi kutilmoqda.

Сёмин: В РПЛ шесть команд борются за чемпионство
Известный тренер Юрий Сёмин высказал мнение о том, как команды будут бороться за чемпионство перед началом нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом сезоне шесть команд также могут претендовать на титул чемпиона. Это мнение было отмечено как схожее с прошлогодним.
В прошлом сезоне в число сильнейших шести команд чемпионата России вошли "Краснодар" (чемпион), "Зенит", ЦСКА, "Спартак", "Динамо" и "Локомотив". Примечательно, что клуб "Краснодар" впервые в своей истории завоевал чемпионство.
Новый сезон начнется 18 июля в пятницу с матча между московским "Динамо" и "Балтикой". Таким образом, новый чемпионат ожидается с интересными и насыщенными конкурентными играми, которые порадуют футбольных болельщиков.