Zabolotniy CSKA va Zenitga qarshi golni nishonlamaydi
Hujumchi Anton Zabolotniy iyul oyining boshida “Spartak” jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu futbolchi uchun Rossiya Premer-ligasidagi uchinchi yuqori darajadagi klub hisoblanadi. Oldin u CSKA va “Zenit” jamoalarida to‘p surgan.
Anton bilan suhbatda unga “armeyetslar” va “ko‘k-oq-ko‘k” jamoalariga qarshi o‘yinlarda gol urganda nishonlashini so‘rashdi. Zabolotniy bunday fikrga hali kelmaganini, uning uchun asosiy vazifa mavsumga tayyorgarlik ko‘rish ekanini ta’kidladi.
U yanada muhim o‘yinlar borligini, jamoa esa chempionatga e’tibor qaratib, imkon qadar ko‘proq ochko to‘plashga harakat qilishi zarurligini aytdi. Bu haqda u “Spartak Life” dasturida so‘zlab berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 34 yoshli Anton Zabolotniy “Spartak” bilan bir mavsumlik shartnoma imzolagan. Premer-liga birinchi turida “Spartak” o‘z maydonida Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Заболотный не будет отмечать гол против ЦСКА и Зенита
Нападающий Антон Заболотный в начале июля присоединился к команде "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот футболист является третьим клубом высшей лиги России. Ранее он играл за команды ЦСКА и "Зенит".
В интервью с Заболотным его спросили, будет ли он праздновать голы в матчах против "армейцев" и "сине-бело-голубых". Заболотный отметил, что пока не думал об этом, его главная задача — подготовка к сезону.
Он сказал, что впереди еще важные игры, и команде необходимо сосредоточиться на чемпионате и постараться набрать как можно больше очков. Об этом он рассказал в программе "Спартак Life".
Стало известно, что 34-летний Антон Заболотный подписал однолетний контракт со "Спартаком". В первом туре премьер-лиги "Спартак" сыграет на своем поле против команды "Динамо" из Махачкалы.