Kasinura va Sako RPL birinchi turda o‘ynamaydi
Egash Kasinura Groznenskiy «Ahmat» jamoasidan hamda himoyachi Umar Sako «Rostov»dan yangi mavsumning birinchi turida o‘z klublariga yordam bera olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkalasi ham o'tgan mavsum oxirida olgan diskvalifikatsiyalar sababli maydonga tusholmaydi. Kasinura mavsum oralig‘ida Makhachkala shahridagi «Dinamo» klubidan «Ahmat»ga o‘tgan.
Sako esa «Rostov» safida allaqachon bir yarim yildan beri to‘p surmoqda. Yangi mavsumning birinchi turida «Ahmat» Kazan shahrining «Rubin» jamoasini qabul qiladi.
Bu o‘yinda Aleksandr Storojuk bosh murabbiy sifatida birinchi marta rasmiy o‘yin o‘tkazadi. Shu kuni «Rostov» Sankt-Peterburgda «Zenit» jamoasining maydoniga safar qiladi.
Ikkala uchrashuv ham yakshanba, 20 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinlar Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi ilk bellashuvlar hisoblanadi.

Касинура и Сако не будут играть в первом туре RPL
Игрок Касинура из грозненского «Ахмата» и защитник Умар Сако из «Ростова» не смогут помочь своим клубам в первом туре нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оба не смогут выйти на поле из-за дисквалификаций, полученных в конце прошлого сезона. Касинура перешел из клуба «Динамо» в Махачкале в «Ахмат» в межсезонье.
Сако уже полтора года выступает за «Ростов». В первом туре нового сезона «Ахмат» примет казанский «Рубин».
В этой игре Александр Сторожук впервые проведет официальный матч в качестве главного тренера. В этот же день «Ростов» отправится в Санкт-Петербург на матч с командой «Зенит».
Обе встречи состоятся в воскресенье, 20 июля. Эти игры являются первыми поединками нового сезона чемпионата России.