Mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy Rossiya chempionatining yaqinlashayotgan mavsumidagi Spartak jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, chempionlik uchun asosiy nomzodlar ro‘yxati o‘zgarmagan va asosiy favorit Zenit jamoasi bo‘lib qolmoqda. U ta’kidlashicha, Zenit o‘tgan mavsumdan keyin kuchli tarkibga ega bo‘lib, yangi sotib olishlar amalga oshirildi va jamoa chempionlik uchun barcha shart-sharoitlarga ega.
Boshqa jamoalar esa Zenitni quvib yetishga, ba’zida esa ortda qoldirishga harakat qilishadi. Spartak jamoasi tarkibi esa o‘zgarmagan.
Rossiya Premer-ligasining birinchi turida Spartak Makhachqaladagi Dinamo jamoasi bilan o‘ynaydi. Zenit esa Rostovga qarshi maydonga tushadi.
Amaldagi chempion Krasnodar esa Kazandagi Pari NN jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Shunday qilib, mavsum qiziqarli va raqobatbardosh bo‘lishi kutilmoqda.

Мостовой сказал, что фаворитом чемпионата России является Зенит
Известный бывший футболист Александр Мостовой высказал мнение о шансах команды Спартак в предстоящем сезоне Российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, список основных претендентов на чемпионство не изменился, и основным фаворитом остается команда Зенит. Он подчеркивает, что Зенит после прошлого сезона имеет сильный состав, были осуществлены новые покупки, и команда располагает всеми условиями для чемпионства.
Другие команды будут пытаться догнать Зенит, а иногда и опередить его. Состав команды Спартак не изменился.
В первом туре Российской Премьер-лиги Спартак сыграет с командой Динамо из Махачкалы. Зенит же выйдет на поле против Ростова.
Действующий чемпион Краснодар проведет матч против команды Пари NN из Казани. Таким образом, ожидается, что сезон будет интересным и конкурентоспособным.