Neman Urartuni kuchli hisob bilan mag‘lub etdi
O‘tgan haftada “Neman” jamoasi “Urartu”ni birinchi saralash bosqichining dastlabki o‘yini doirasida 2:1 hisobida mag‘lub etgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugungi o‘yinda ham ular g‘alabani qo‘lga kiritdi. Uchrashuv boshida “Urartu” jamoasining himoyasi markazda zaiflashdi.
Natijada, Pavel Savitskiy darvozaga yaqinlashdi, biroq zarba berishda biroz kechikdi. Darvozabon unga qarshi shoshilib, to‘pni ushlab qoldi.
Birinchi bo‘lim oxirida himoyachi to‘pni darvozabonga uzatmoqchi bo‘ldi, ammo Savitskiy bu pasni qo‘lga kiritib, raqib himoyasining chalg‘iganidan foydalanib, hisobni ochdi. Ikkinchi bo‘lim boshida beloruslar jamoasi jarima maydonchasiga markaziy uzatma amalga oshirdi.
Egor Zubovich bosh bilan zarba berib, to‘pni tarmoqka joyladi va hisobni 2:0 ga yetkazdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida “Neman” o‘ng qanotdan yana markazga uzatma berdi.
Pushnyakov raqib darvozasiga zarba yo‘lladi, to‘p himoyachining boshidan qaytib, aniq chap burchakka tushdi. Maksim Kravtsov esa jamoadoshidan to‘p olib, raqib darvozasiga yaqinlashib, darvozabonni aldab, hisobni 4:0 ga yetkazdi.
Keyingi o‘yinda “Neman” Slovakiya jamoasi DAK bilan kuch sinashadi. Ushbu g‘alaba jamoaning konferensiyalar ligasidagi imkoniyatlarini yanada mustahkamladi.
O‘yin protokoliga ko‘ra, gol mualliflari Pavel Savitskiy, Anton Suchkov, Sergey Pushnyakov va Maksim Kravtsov bo‘ldi. Jamoa o‘yini davomida himoya va hujum chizig‘ining muvofiqligi aniq ko‘zga tashlandi.

Неман одержал сильную победу над Уратуной
На прошлой неделе команда "Неман" победила "Урарту" со счетом 2:1 в рамках первого отборочного раунда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сегодняшней игре они также одержали победу. В начале встречи защита команды "Урарту" ослабла в центре.
В результате Павел Савицкий приблизился к воротам, но немного запоздал с ударом. Вратарь поспешил к нему и поймал мяч.
В конце первого тайма защитник попытался передать мяч вратарю, но Савицкий перехватил этот пас и, воспользовавшись тем, что защита соперника была отвлечена, открыл счет. В начале второго тайма белорусская команда выполнила центральную передачу в штрафную площадь.
Егор Зубович ударом головой отправил мяч в сетку и увеличил счет до 2:0. В последние минуты игры "Неман" снова сделал передачу с правого фланга в центр.
Пушняков нанес удар по воротам соперника, мяч отскочил от головы защитника и точно приземлился в левом углу. Максим Кравцов, забрав мяч у партнера, приблизился к воротам соперника, обманул вратаря и увеличил счет до 4:0.
В следующей игре "Неман" встретится с командой Словакии ДАК. Эта победа еще больше укрепила шансы команды в Лиге конференций.
Согласно протоколу игры, авторами голов стали Павел Савицкий, Антон Сучков, Сергей Пушняков и Максим Кравцов. В ходе игры команды была явно видна согласованность линии защиты и атаки.
Несмотря на то, что следующий соперник "Немана" будет сильным, текущие результаты дают основания положительно оценивать их шансы.