Manchester Siti rasmiy saytida yangi transfer haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaga yarim himoyachi Sverre Nyupan qo‘shildi. 18 yoshli norvegiyalik futbolchi Rusenborg klubidan “shaharliklar” safiga o‘tdi.
Nyupan Angliya Premer Ligasi yetakchi jamoasi bilan besh yillik mehnat shartnomasini imzoladi. Sverre Nyupan yoshlar va U-21 Norvegiya terma jamoalarida ko‘plab o‘yinlarda ishtirok etgan.
Mashhur Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 15 million yevro deb baholaydi. Yangi Angliya chempionati boshlanishiga taxminan bir oy qoldi.
Manchester Siti chempionatning birinchi turida Vulverxempton jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi. O‘yin 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va Nyupan safga qo‘shilishi bilan kuchayadi. Ushbu transfer klubning kelgusi yillardagi rejalarida muhim o‘rin tutadi.

Манчестер Сити купил норвежского футболиста
Manchester Siti официально объявил о новом трансфере на своем сайте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В команду присоединился полузащитник Сверре Нюпан. 18-летний норвежский футболист перешел из клуба Русенборг в состав "горожан".
Нюпан подписал пятилетний трудовой контракт с ведущей командой Английской Премьер-лиги. Сверре Нюпан принимал участие во множестве матчей за молодежные и U-21 сборные Норвегии.
Популярный портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 15 миллионов евро. До начала нового чемпионата Англии осталось примерно месяц.
Manchester Siti сыграет в первом туре чемпионата против команды Вулверхэмптон на выезде. Игра состоится 16 августа.
Команда готовится к новому сезону и укрепляется с приходом Нюпана. Этот трансфер займет важное место в планах клуба на будущие годы.