Gorshkov Rossiya chempionligi uchun asosiy jamoalarni nomladi
Sobiq futbolchi Aleksandr Gorshkov, avval Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida o‘ynagan, yangi mavsumda Rossiya Premer Ligasi chempionligi uchun “ko‘k-oq-moviylar” bilan kurash haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U fikricha, “Krasnodar” har holda unvonni saqlab qolish vazifasini qo‘yadi. “Dinamo” jamoasiga esa yangi bosh murabbiy Karpin kelgan va yangi o‘yinchilar qo‘shilgan.
Shuningdek, CSKA ham e’tiborga loyiq, ular Kubokni qo‘lga kiritib, murabbiyni almashtirgan va Superkubokni yutgan. O‘tgan mavsumda “mol” nomi bilan atalgan jamoa tarixida birinchi marta chempion bo‘lib, “Zenit”dan bir ochko ko‘proq to‘plagan.
CSKA uchinchi o‘rinda, Moskva “Dinamo”si esa beshinchi o‘rinni egallagan. Gorshkov oldindan qaysi klubni Rossiya chempionatining asosiy zaif jamoasi deb hisoblashini ham ma’lum qilgan.
Ushbu fikrlar “Sovetskiy sport” nashri tomonidan keltirilgan. Yangi mavsumda barcha jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etib, kuchli raqobatga tayyorlanmoqda.

Горшков назвал основные команды для чемпионата России
Бывший футболист Александр Горшков, ранее игравший в санкт-петербургском "Зените", высказал свое мнение о борьбе "сине-бело-голубых" за чемпионство в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Краснодар" в любом случае ставит задачу сохранить титул. В команду "Динамо" пришел новый главный тренер Карпин и добавились новые игроки.
Также стоит отметить ЦСКА, который завоевал Кубок, сменил тренера и выиграл Суперкубок. В прошлом сезоне команда, известная под названием "мол", впервые в своей истории стала чемпионом, набрав на одно очко больше, чем "Зенит".
ЦСКА занимает третье место, а московское "Динамо" - пятое. Горшков также сообщил, какой клуб он считает основной слабой командой чемпионата России.
Эти мысли были приведены изданиями "Советский спорт". В новом сезоне все команды готовятся продемонстрировать свои возможности и к сильной конкуренции.