Karraskal agenti «Dinamo» ishini hurmat qilishni so‘radi
Kolumbiyalik hujumchi Xorxe Karraskalning Moskva «Dinamo» jamoasidagi agenti Rodrigo Lopes futbolchining Braziliya klubi bilan transfer jarayoni qaysi bosqichda ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha shartnoma yakunlanmagan. Lopes bu holatni «Flamenqo» klubining munosabati bilan bog‘lamoqda.
Agentning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda klublarning, xususan, «Dinamo» jamoasining ishini hurmat qilish zarur. Oldinroq klub o‘rtasida 12 million yevro miqdorida kelishuvga erishilgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
2024/2025 yilgi mavsumda Karraskal Rossiya chempionati va kubogida jami 35 o‘yin o‘tkazib, 8 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi. 27 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Агент Кarraskal попросил уважать работу «Динамо»
Агент колумбийского нападающего Хорхе Карраскаля в московском «Динамо» Родриго Лопес сообщил, на каком этапе находится процесс трансфера футболиста с бразильским клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, контракт пока не завершен. Лопес связывает эту ситуацию с позицией клуба «Фламенго».
Агент подчеркивает, что в настоящее время необходимо уважать работу клубов, в частности, команды «Динамо». Ранее появлялись сообщения о том, что между клубами достигнуто соглашение на сумму 12 миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 Карраскаль провел в чемпионате и кубке России 35 матчей, забил 8 голов и сделал 5 голевых передач. Действующий контракт 27-летнего футболиста рассчитан до 30 июня 2027 года.