Godyaev katta pulga tarbiyasi bilan yondashadi
Moskvadagi Lokomotiv jamoasining yarim himoyachisi Danila Godyaev katta pulga munosabati haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, pul unga juda qiyin mehnat evaziga berilgan, shuning uchun u katta summalarni behuda sarflashni istamaydi. U o‘zini tarbiyasi bunga imkon bermasligini ta’kidladi.
Hayotda hamma narsani katta mehnat evaziga olish qiyin bo‘lgani uchun, pulga munosabat ham shunga yarasha bo‘ladi, dedi Godyaev. Shuningdek, u avtomobil sotib olishni rejalashtirayotganini, ammo bu masalani ota-onasining ipotekasini yopib bo‘lgachgina hal qilishini ma’lum qildi.
2024/2025 yilgi mavsumda Godyaev Lokomotivning asosiy jamoasida debyut qilib, Rossiya Premyer-ligasida va Kubok musobaqasida jami 13 ta o‘yinda maydonga tushdi. Uning sportdagi faoliyati va hayotiy qarashlari yosh futbolchi sifatida mas’uliyatli va jiddiy ekanligini ko‘rsatadi.

Годяев подходит к воспитанию с большими деньгами
Полузащитник московского клуба Локомотив Данила Годяев поделился своими мыслями о деньгах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, деньги ему даны за очень тяжелый труд, поэтому он не хочет тратить большие суммы впустую. Он подчеркнул, что его воспитание не позволяет ему этого делать.
Поскольку в жизни трудно получить все только за тяжелый труд, отношение к деньгам должно быть соответствующим, сказал Годяев. Также он сообщил, что планирует купить автомобиль, но решит этот вопрос только после того, как закроет ипотеку своих родителей.
В сезоне 2024/2025 Годяев дебютировал в основном составе Локомотива, сыграв в 13 матчах в Российской Премьер-лиге и Кубке. Его спортивная деятельность и жизненные взгляды показывают, что он как молодой футболист ответственный и серьезный.