Sobiq CSKA hujumchisi Valeriy Masalitin “Evro-Futbol.ru” saytiga bergan intervyusida 2025/2026 yilgi mavsum boshlanishidan oldin “qizil-ko‘klar” jamoasining asosiy muammosi katta va kuchli markaziy hujumchi yo‘qligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Cordoba singari kuch bilan kurashadigan, to‘pni ushlab turadigan markaziy hujumchi hozirda CSKAda yo‘q. Masalitin “Krasnodar”ga qarshi o‘yinda hujumchilardan hech kim ajralib chiqmagani, ammo jamoa kurash olib borganini va o‘z zimmasidagi vazifalarni bajarishga harakat qilganini aytdi.
Hozirgi vaqtda jamoa shunday holatda ekanligini ta’kidladi. CSKA mavsumni Rossiya Superkubogi doirasida “Krasnodar”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 1:0 hisobida g‘alaba qozonib boshladi.
Rossiya chempionatining birinchi turida “qizil-ko‘klar” 21 iyul dushanba kuni “Orenburg” jamoasiga safarda qarshi turadi. Ushbu o‘yin katta e’tibor bilan kutib olinmoqda.

Масалитин сообщил о проблеме центрального нападающего в ЦСКА
Бывший нападающий ЦСКА Валерий Масалитин в интервью сайту “Евро-Футбол.ru” отметил, что перед началом сезона 2025/2026 основная проблема команды “красно-синих” заключается в отсутствии большого и сильного центрального нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в ЦСКА сейчас нет центрального нападающего, который мог бы бороться с силой, как Кордоба, и удерживать мяч. Масалитин сказал, что в матче против “Краснодара” никто из нападающих не выделился, однако команда боролась и старалась выполнять свои задачи.
Он подчеркнул, что команда сейчас находится в таком состоянии. ЦСКА начал сезон с победы 1:0 в матче за Суперкубок России против “Краснодара”.
В первом туре чемпионата России “красно-синие” 21 июля в понедельник встретятся в гостях с командой “Оренбург”. Этот матч ожидается с большим вниманием.