Lovchev: CSKA hujumchisini kuchaytirishi kerak
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Yevgeniy Lovchev Moskva CSKA jamoasining yangi mavsumdagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Spartak» jamoasining sobiq o‘yinchisining fikricha, CSKA hujum chizig‘ini kuchaytirishi zarur, chunki jamoa chempionlik uchun raqobat qilishni xohlaydi. Lovchevning aytishicha, CSKA yaxshi himoyaga ega, darvozabonlar bilan muammo yo‘q, yarim himoyada Kislyak bor va yangi yosh futbolchilar o‘sib bormoqda.
Biroq hujumda muammolar mavjud. Avval Chalov bor edi, u ko‘p gol urardi, lekin u ketgach, uning haqida hech qanday yangilik yo‘q.
Hozirda hujumda Musayev bor, ammo barcha hujumchilar jamoaning birinchi o‘ringa munosib emas. Shu sababli, Lovchev CSKAga hujum chizig‘ida yakunlovchi, gol urishga qodir futbolchi zarurligini ta’kidladi.

Ловчев: ЦСКА должен усилить нападение
В последние годы известный футболист Евгений Ловчев оценил шансы московского ЦСКА в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего игрока команды «Спартак», ЦСКА необходимо усилить атакующую линию, так как команда хочет бороться за чемпионство. По словам Ловчева, у ЦСКА хорошая защита, нет проблем с вратарями, в полузащите есть Кисляк, и новые молодые футболисты растут.
Однако в атаке есть проблемы. Ранее был Чалов, который забивал много голов, но после его ухода никаких новостей о нем нет.
В настоящее время в атаке есть Мусаев, но все нападающие не соответствуют уровню команды. Поэтому Ловчев подчеркнул, что ЦСКА нуждается в завершителе, способном забивать голы.
В первом туре Российской Премьер-Лиги ЦСКА 21 июля в понедельник сыграет на выезде против команды «Оренбург». Подробности матча можно отслеживать с помощью текстовой трансляции на портале LiveResult.