Dinamo Karraskalni Flamengo klubiga sotadi
Moskva "Dinamo" klubi yaqin vaqt ichida Xorxe Karraskalning Braziliyaning "Flamenqo" klubiga o‘tishi bo‘yicha kelishuvni yakunlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "Chempionat" nashri o‘z manbasiga tayanib xabar berdi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi muzokaralar so‘nggi bosqichda, transfer summasi 12 million yevroni tashkil etadi.
Karraskal 2023 yil yozidan beri "Dinamo" sharafini himoya qilmoqda. Yarim himoyachi CSKA klubidan sotib olingan.
O‘tgan mavsumda kolumbiyalik futbolchi jamoasiga 35 o‘yinda yordam berib, 8 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt sayti futbolchining qiymatini 7 million yevro deb baholamoqda.

Динамо продаст Карраскаля в клуб Фламенго
Москва "Динамо" в ближайшее время завершит соглашение о переходе Хорхе Керраскаля в бразильский клуб "Фламенго". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом издание "Чемпионат" сообщило, ссылаясь на свои источники. Согласно имеющимся данным, переговоры между клубами находятся на завершающей стадии, сумма трансфера составит 12 миллионов евро.
Керраскаль защищает цвета "Динамо" с лета 2023 года. Полузащитник был приобретен у клуба ЦСКА.
В прошлом сезоне колумбийский футболист помог своей команде в 35 матчах, забив 8 голов и отдав 5 голевых передач. Сайт Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 7 миллионов евро.