Valentin Karboni “Jenoa” jamoasining yangi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Genova klubi rasmiy sayti xabar berdi. 20 yoshli yarim himoyachi Argentinaning poytaxti Buenos-Ayresda tug‘ilgan.
U “Inter” klubidan ijaraga o‘tgan. “Neradzurri” safida Karboni ikki marta chempionlikni qo‘lga kiritgan va yaqinda Klub Jahon chempionatida gol urgan.
Bundan tashqari, Karboni “Monza” va “Marsel” jamoalarida ham o‘ynagan. Milliy terma jamoalar darajasida u Amerika Kubogida g‘alaba qozongan.
O‘tgan mavsumda hujumchi yarim himoyachi jarohati sabab ko‘p o‘yinlarda maydonga tusholmagan. Umumiy hisobda u barcha musobaqalarda yetti o‘yin o‘tkazib, bitta gol urgan.
Transfermarkt portali argentinalik futbolchining narxini 12 million yevroga baholaydi. Karbonining jamoaga qo‘shilishi “Jenoa” uchun katta kuch bo‘lib, jamoaning hujum va yarim himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Клуб Дженоа арендовал Валентина Карбони.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба Генуи. 20-летний полузащитник родился в столице Аргентины Буэнос-Айресе.
Он перешел в аренду из клуба «Интер». В составе «Нерадзурри» Карбони дважды становился чемпионом и недавно забил гол на клубном чемпионате мира.
Кроме того, Карбони также играл в командах «Монца» и «Марсель». На уровне национальных сборных он стал победителем Кубка Америки.
В прошлом сезоне нападающий полузащитник не смог сыграть в многих матчах из-за травмы. В общей сложности он провел семь матчей во всех турнирах и забил один гол.
Портал Transfermarkt оценивает аргентинского футболиста в 12 миллионов евро. Присоединение Карбони к команде станет большой силой для «Дженоа» и поможет укрепить атакующую и полузащитную линии команды.