Londonning Arsenal klubi rasmiy ravishda Chelsi jamoasidan hujumchi Noni Maduvekening transferini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer summasi 55,4 million yevroni tashkil etadi va futbolchi bilan to‘rt yillik shartnoma imzolangan. Maduveke so‘nggi ikki yarim yil davomida Chelsi safida o‘ynadi.
U Eindhovenning PSV klubidan 35 million yevro evaziga kelgan edi. Asosiy pozitsiyasi o‘ng qanot hujumchisi bo‘lsa-da, futbolchi chap qanotda ham o‘ynay oladi.
O‘tgan Klub jahon chempionatida Noni besh marta maydonga tushdi, ammo hech qanday samarali harakatlarni amalga oshirmadi. Arsenal joriy mavsumda Angliya Premer Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinni egalladi va Chempionlar Ligasi yarim finaliga chiqdi.
Mavsum davomida asosiy futbolchilardan biri, o‘ng qanot hujumchisi Bukayo Saku jarohat tufayli bir necha oy maydondan uzoqda bo‘ldi. Arsenal jamoasi kelgusida ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Арсенал официально приобрел Нони Мадуэке
Лондонский клуб Арсенал официально объявил о трансфере нападающего Нони Мадуэке из команды Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сумма трансфера составляет 55,4 миллиона евро, и с футболистом подписан контракт на четыре года. Мадуэке играл за Челси последние два с половиной года.
Он пришел из клуба ПСВ Эйндховен за 35 миллионов евро. Хотя его основная позиция - правый нападающий, футболист также может играть на левом фланге.
На прошедшем клубном чемпионате мира Нони вышел на поле пять раз, но не совершил никаких результативных действий. Арсенал занял второе место в текущем сезоне в английской Премьер-лиге и вышел в полуфинал Лиги чемпионов.
В течение сезона один из ключевых игроков, правый нападающий Букайо Сака, из-за травмы отсутствовал на поле несколько месяцев. Команда Арсенал нацелена на достижение высоких результатов в будущем.