Muxin Sochiga ijara asosida o‘tadi, shartnoma shartlari aniq
Insayder Ivan Karpov Moskva markaziy sport klubi CSKA ning yarim himoyachisi Maksim Muxinning Sochi klubiga ijaraga berilishi haqida batafsil ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Muxin bepul ijara asosida Sochiga o‘tadi, biroq Sochi klubida futbolchini 75 million rublga sotib olish huquqi mavjud bo‘ladi. Shuningdek, CSKA klubi 2027 yil yozigacha bo‘lgan muddatda 150 million rublga futbolchini qayta sotib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
CSKA klubi dekabr oxirigacha Muxinni ijaradan qaytarib olishi mumkin. Shu bilan birga, klub futbolchi bilan shartnomani yana bir yilga uzaytirdi, bu esa uning to‘liq o‘tishini ta’minlashga qaratilgan.
Eslatib o‘tamiz, Maksim Muxin o‘tgan mavsumning katta qismini uzoq muddatli reabilitatsiya sabab o‘tkazdi. 2023 yilda u tizzasining kesilgan bog‘lamlarini davolash uchun og‘ir jarohat oldi.
Shuning uchun u maydonga uzoq vaqt qayta olmadi. Bu holat uning faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi, ammo hozirda u tiklanish jarayonida.

Мухин переходит на аренду волос, условия контракта ясны
Инсайдер Иван Карпов сообщил подробности о переходе полузащитника ЦСКА Максима Мухина в клуб Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мухин перейдет в Сочи на условиях бесплатной аренды, однако у клуба Сочи будет право выкупа футболиста за 75 миллионов рублей. Также клуб ЦСКА получит возможность вернуть футболиста обратно за 150 миллионов рублей до лета 2027 года.
Клуб ЦСКА может вернуть Мухина из аренды до конца декабря. При этом клуб продлил контракт с футболистом еще на год, что направлено на обеспечение его полного перехода.
Напомним, что Максим Мухин провел большую часть прошлого сезона на длительной реабилитации. В 2023 году он получил тяжелую травму, когда лечил разорванные связки колена.
Поэтому он долго не мог вернуться на поле. Эта ситуация негативно сказалась на его карьере, но в настоящее время он находится в процессе восстановления.