Salvadorlik hujumchi Brian Hil juma kuni kechqurun Moskva "Dinamo" jamoasi darvozasiga gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Opta Sports ma’lumotiga ko‘ra, bu nafaqat Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumidagi birinchi gol, balki Salvador futbolchisi tomonidan Premyer Ligada urilgan ilk gol hisoblanadi. "Hozirgi vaqtda "Dinamo Moskva" va "Baltika" o‘rtasidagi o‘yinning birinchi bo‘limi yakuniga yaqinlashmoqda.
Shu paytgacha Baltika jamoasi Hilning goliga tayanib, minimal hisobda oldinda bormoqda. Shuningdek, "Tsifroskop" ma’lumotiga ko‘ra, Salvador futbolchisi Rossiya chempionatida gol urgan 97-mamlakat vakili bo‘ldi.
Qayd etish lozimki, ushbu o‘yin "Dinamo" jamoasining yangi bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun birinchi rasmiy uchrashuv hisoblanadi. U iyun oyida Moskva "Dinamo" jamoasiga rahbarlikni qabul qilgan edi.
Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi saytimizda davom etmoqda. Oldimizda o‘yinning ikkinchi bo‘limi bor.

Брайан Хил забил гол в истории Премьер-лиги России
Сальвадорский нападающий Брайан Хил забил гол в ворота московского "Динамо" в пятницу вечером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Opta Sports, это не только первый гол нового сезона Российской Премьер-Лиги, но и первый гол, забитый сальвадорским футболистом в Премьер-Лиге. "В настоящее время игра между "Динамо Москва" и "Балтикой" близится к завершению первого тайма.
На данный момент команда "Балтика" ведет в счете, полагаясь на гол Хила. Также, по данным "Цифроскопа", сальвадорский футболист стал 97-м представителем своей страны, забившим гол в чемпионате России.
Стоит отметить, что этот матч является первой официальной встречей для нового главного тренера команды "Динамо" Валерия Карпина. Он принял руководство московским "Динамо" в июне.