Tottenxem jamoasining hujumchisi Son Xyn Minning kelajagi hanuz aniq emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli jamoa sardori bilan shartnoma yana bir yilga mo‘ljallangan. Ommaviy axborot vositalarida hujumchining hozirgi transfer oynasida jamoani tark etishi mumkinligi haqida doimiy ma’lumotlar tarqatilmoqda.
Mutaxassislar Sonning mashg‘ulotlarda yuqori darajada tayyorlanayotganini, ruhiy holatini saqlab qolayotganini ta’kidlamoqda. U ertaga do‘stona o‘yin doirasida Reding jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Jamoa bosh murabbiyi Tomas Frank intervyuda shunday dedi: “Kelajak haqida qaror qabul qilish har doim oson emas, ayniqsa futbolchi klublarida uzoq vaqt faoliyat yuritgan bo‘lsa. Futbolchilarning ketishi jamoaga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin, ammo yakuniy qaror klubga tegishli.” Son Xyn Min 2015 yildan buyon Tottenxem jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Tomas Frank shu yozda jamoa bosh murabbiyi lavozimini egalladi va ilgari ishdan bo‘shatilgan Anje Postekoglu o‘rnini egalladi. Jamoa rahbariyati va muxlislar futbolchining kelajagi bo‘yicha qaror qabul qilish jarayonini diqqat bilan kuzatmoqda.

Фрэнк: Остается неясным, останется ли Сон в Тоттенхэме
Контракт 33-летнего капитана команды рассчитан еще на один год. В средствах массовой информации постоянно распространяются сообщения о том, что нападающий может покинуть команду в текущем трансферном окне.
Эксперты отмечают, что Сон высоко подготовлен на тренировках и сохраняет свое психологическое состояние. Завтра он выйдет на поле в рамках товарищеской игры против команды Рединг.
Главный тренер команды Томас Франк в интервью сказал: “Принять решение о будущем всегда нелегко, особенно если футболист долгое время выступает за клуб. Уход футболистов может серьезно повлиять на команду, но окончательное решение принадлежит клубу.” Сон Хын Мин играет за Тоттенхэм с 2015 года.
Томас Франк занял пост главного тренера команды этим летом, заменив уволенного Анже Постекоглу. Руководство команды и болельщики внимательно следят за процессом принятия решения о будущем футболиста.