Gafin: Karraskal yig‘inga kechikdi, tayyor emas
Moskva “Dinamo” klubi boshqaruv kengashi raisi Dmitriy Gafin yarim himoyachi Xorxe Karraskal haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Xorxe yig‘inlarga kechikib kelgan va hozircha o‘yinlarga tayyor emas. Transfer haqidagi mish-mishlarga izoh bermadi, faqat amalga oshgan voqealarga e’tibor qaratilishini ta’kidladi.
Ishlar barcha yo‘nalishlarda davom etmoqda. Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida “Dinamo” va Kaliningradning “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni Karraskal tribunadan kuzatdi.
Butun yoz davomida kolumbiyalik futbolchining Braziliyaning “Flamenqo” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar tarqaldi. “VTB Arena”da o‘tgan Rossiya Premyer Ligasi ochilish o‘yini haqida batafsil ma’lumotlar saytimiz sharhida mavjud.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim bosqich bo‘lib, muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Klub rahbariyati va futbolchilar kelgusida ham o‘z ishlarini samarali davom ettirishga intilmoqda.

Гафин: Карраскал опоздал на собрание, не готов
Председатель правления московского клуба «Динамо» Дмитрий Гафин высказался о полузащитнике Хорхе Карраскале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Хорхе опаздывал на сборы и пока не готов к играм. Он не прокомментировал слухи о трансфере, лишь отметил, что будет обращено внимание на произошедшие события.
Работы продолжаются во всех направлениях. Напомним, что в первом туре Российской Премьер-Лиги Карраскаль наблюдал за игрой между «Динамо» и калининградской «Балтикой» с трибуны.
На протяжении всего лета ходили слухи о возможном переходе колумбийского футболиста в бразильский клуб «Фламенго». Подробности об открывающем матче Российской Премьер-Лиги, который прошел на «ВТБ Арене», доступны в нашем обзоре.
Эта игра является важным этапом для команд и вызвала большой интерес среди болельщиков. Руководство клуба и футболисты стремятся эффективно продолжать свою работу в будущем.