Materatssi: Buffon Gattuzoning asosiy himoyachisi
Italiya terma jamoasining sobiq himoyachisi Marko Materatssi "Skuadra Adzurra"ning yangi murabbiyi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, yangi bosh murabbiy Jennaro Gattuzo bo‘lib, ular ilgari terma jamoada birga xizmat qilishgan. Materatssi Gattuzoning asosiy himoyachisi kimligini ham ma’lum qildi.
Materatssining so‘zlariga ko‘ra, Janluidji Buffon Gattuzoning tayinlanishini kuchli qo‘llab-quvvatlagan va amalda uning javobgarligini o‘z zimmasiga olgan. Agar kerakli natijalar bo‘lmasa, Buffon javobgarlikni o‘z zimmasiga olishga tayyor.
Shu bois, Jennaro Gattuzo allaqachon ajoyib himoyachiga ega ekanligi ta’kidlandi. Eslatib o‘tamiz, Materatssi o‘z futbolchilik faoliyatini 2015 yilda yakunlagan.
Uning fikrlari pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan. Yangi murabbiy va jamoa oldida katta vazifalar turganiga qaramay, sobiq futbolchi Gattuzoga ishonch bildirgan.

Матерацци: Основной защитник Буффона Гаттузо
Бывший защитник сборной Италии Марко Матерацци высказал свои мысли о новом тренере "Скуадра Адзурра". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новым главным тренером стал Дженнаро Гаттузо, с которым они ранее работали в сборной. Матерацци также сообщил, кто является основным защитником Гаттузо.
По словам Матерацци, Джанлуиджи Буффон активно поддержал назначение Гаттузо и фактически взял на себя ответственность за него. Если не будет необходимых результатов, Буффон готов взять на себя ответственность.
Поэтому было отмечено, что Дженнаро Гаттузо уже обладает отличным защитником. Напомним, что Матерацци завершил свою карьеру футболиста в 2015 году.
Его мнения приведены сайтом pianetamilan.it. Несмотря на то что перед новым тренером и командой стоят большие задачи, бывший футболист выразил доверие Гаттузо.