«Tottenxem» jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank jamoaning maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum yakunlangach, «shporlar» prezidenti Daniel Levi Yevropa Ligasi g‘alabasiga erishish yetarli emasligini, klub Premer-liga va Chempionlar ligasida ham g‘alaba qozonishga intilishi kerakligini ta’kidladi. Tomas Frank bu ambitsiyalarni qo‘llab-quvvatladi va bunday darajadagi klub uchun ularga ega bo‘lish muhimligini aytdi.
Hozirgi paytda jamoaning maqsadlarga qancha yaqinligi aniq emas, lekin kelajakka umid bilan qarash va maqsadlarga erishishga intilish zarurligini ta’kidladi. Tomas Frank iyun oyida «Tottenxem» bosh murabbiyi etib tayinlandi va avvalgi murabbiy Anje Postekoglu o‘rnini egalladi.
O‘tgan Premer-liga mavsumida London jamoasi 17-o‘rinni egalladi. Endi jamoa oldida yangi vazifalar turibdi va ular yuqori cho‘qqilarga intilmoqda.

Томас Фрэнк четко обозначил цели Тоттенхэма
Главный тренер команды «Тоттенхэм» Томас Фрэнк высказал свое мнение о целях команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После завершения прошлого сезона президент «шпор» Дэниел Леви отметил, что победы в Лиге Европы недостаточно, клуб должен стремиться к победам в Премьер-лиге и Лиге чемпионов. Томас Фрэнк поддержал эти амбиции и сказал, что для клуба такого уровня важно их иметь.
В настоящее время неясно, насколько близка команда к целям, но он подчеркнул необходимость смотреть в будущее с надеждой и стремиться к достижению целей. Томас Фрэнк был назначен главным тренером «Тоттенхэма» в июне и занял место предыдущего тренера Анже Постекоглу.
В прошлом сезоне Премьер-лиги лондонская команда заняла 17-е место. Теперь перед командой стоят новые задачи, и они стремятся к высоким вершинам.