Dmitriy Gafin, Moskva "Dinamo" jamoasi boshqaruv kengashi raisi, yarim himoyachi Luis Chavesning yo‘qligi jamoaga qanchalik katta zarar yetkazganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyunda meksikalik futbolchi milliy terma jamoa safida bo‘lib, tizzasidan jiddiy jarohat olgan. U operatsiyani boshidan o‘tkazib, uzoq muddat maydondan chetlatildi.
Gafin so‘zlariga ko‘ra, jarohatlar jamoaga katta ta’sir ko‘rsatgan. Tjukavin, Artur, Chaves kabi futbolchilar maydonda bo‘lmagani, shuningdek Laksalt, Mauxub va Maystorovichning yo‘qligi jamoaning imkoniyatlarini cheklagan.
O‘tgan mavsumda Chaves poytaxt klubi safida 27 ta o‘yinda maydonga tushib, uch marta gol urgan va to‘rt marta assistentlik qilgan. Uning amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan.
18 iyul kuni jamoa "Baltika"ga qarshi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynab, ochkolarni boy berdi. Bu voqea jamoa uchun muhim sinov bo‘ldi.
Umuman olganda, Luis Chavesning yo‘qligi "Dinamo" uchun katta yo‘qotish bo‘ldi va futbolchilarning sog‘ligi jamoaning muvaffaqiyatiga bevosita ta’sir ko‘rsatmoqda.

Главный тренер московского Динамо Чавес оценил травму
Дмитрий Гафин, председатель правления московского "Динамо", отметил, насколько серьезный ущерб команде нанесло отсутствие полузащитника Луиса Чавеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В июне мексиканский футболист получил серьезную травму колена, находясь в составе национальной сборной. Он перенес операцию и был надолго исключен из состава.
По словам Гафина, травмы оказали значительное влияние на команду. Отсутствие таких игроков, как Тюкавин, Артур, Чавес, а также Лаксальта, Маухуба и Мейсторовича ограничило возможности команды.
В прошлом сезоне Чавес провел 27 матчей за столичный клуб, забил три гола и сделал четыре ассиста. Его действующий контракт рассчитан до 2027 года.
18 июля команда сыграла вничью 1:1 с "Балтикой", упустив очки. Это событие стало важным испытанием для команды.
В целом отсутствие Луиса Чавеса стало большой утратой для "Динамо", и здоровье футболистов напрямую влияет на успех команды.