Baltika yarim himoyachisi g‘alabani boy berdi
«Baltika» jamoasining yarim himoyachisi Sergey Pryakhin «Evro-Futbol.Ru» saytiga bergan eksklyuziv intervyusida «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yindagi g‘alaba va o‘z jamoasining asosiy kuchi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa «Dinamo»ga qarshi o‘yinda ochkolarni olishga umid qilgan. Sergeyning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘yinda g‘alaba qozonishlari mumkin edi, chunki raqib jamoaning aniq imkoniyatlari kam bo‘lgan.
«Dinamo» faqat standart vaziyatlarda kuchli ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u o‘zining gol urish imkoniyatini boy berganini aytdi.
Bu vaziyatda darvozabonni aldab o‘tish kerak edi, ammo u vaqtida javob bera olmagan va to‘p darvozabon Lunyevga tegib ketgan. Keyingi o‘yinda «Spartak»ga qarshi o‘ynashlarini aytgan futbolchi, jamoa o‘tgan o‘yinlardagi kabi har bir imkoniyat uchun kurashishini bildirdi.
«Baltika» jamoasining asosiy kuchi intizomda ekanini ta’kidlab, bosh murabbiy Andrey Talalaevni qat’iy va halol inson deb baholadi. U murabbiyning doimo rostgo‘y gapirishini, bu esa jamoa uchun muhim ekanligini aytdi.

Полузащитник "Балтики" упустил победу
Полузащитник команды «Балтика» Сергей Пряхин в эксклюзивном интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о победе в матче против команды «Динамо» и о главной силе своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда надеялась заработать очки в игре против «Динамо». По словам Сергея, они могли бы одержать победу в матче, так как у соперника было мало реальных возможностей.
Он подчеркнул, что «Динамо» сильна только в стандартных ситуациях. Также он сказал, что упустил возможность забить гол.
В этой ситуации нужно было обмануть вратаря, но он не смог среагировать вовремя, и мяч задел вратаря Лунёва. Футболист, который сказал, что в следующем матче они будут играть против «Спартака», отметил, что команда будет бороться за каждую возможность, как и в прошлых играх.
Подчеркнув, что главная сила команды «Балтика» заключается в дисциплине, он оценил главного тренера Андрея Талалаева как строгого и честного человека. Он сказал, что тренер всегда говорит правду, что очень важно для команды.