Fernandez: Dinamo hozircha chempion bo‘lishga tayyor emas
Toshkentning “Dinamo” futbolchisi Roberto Fernandez 2025-2026 yilgi mavsumda jamoaning oltin medallar uchun imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi paytda “Dinamo” chempionlik uchun hali tayyor emas. Albatta, jamoani shakllantirish ishlari davom etmoqda va o‘yinchilar o‘rtasida muvofiqlik yetishmayapti.
Shuning uchun hozircha jamoada ba’zi zaif tomonlar mavjud. Fernandez shuningdek, o‘z jamoasi mavsum yakunida musobaqa jadvalida iloji boricha yuqori o‘rinlarni egallashga harakat qilishini ta’kidladi.
18 iyul kuni “Dinamo” mavsumni “Baltika”ga qarshi o‘yinda ochdi. Ushbu o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Keyingi turda Valeriy Karpinning shogirdlari “Rostov” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Jamoa uchun bu mavsum yangi imkoniyatlar va sinovlarga boy bo‘lishi kutilmoqda.

Фернандес: Динамо пока не готово стать чемпионом
Футболист ташкентского "Динамо" Роберто Фернандес высказал мнение о шансах команды на золотые медали в сезоне 2025-2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время "Динамо" еще не готово к чемпионству. Конечно, работа по формированию команды продолжается, и между игроками не хватает согласованности.
Поэтому в команде пока есть некоторые слабые стороны. Фернандес также отметил, что его команда будет стараться занять как можно более высокие места в турнирной таблице по окончании сезона.
18 июля "Динамо" открыло сезон в игре против "Балтики". Этот матч завершился со счетом 1:1.
В следующем туре подопечные Валерия Карпина выйдут на поле против команды "Ростов". Ожидается, что для команды этот сезон будет полон новых возможностей и испытаний.