BYD kompaniyasi o‘z modellari qatorini jadal yangilashda davom etmoqda. Bu, ayniqsa, yangi innovatsion texnologiyalar joriy etilishi bilan bog‘liq holda tez amalga oshirilmoqda, deb CenyAvto sayti xabar berdi. Yaqinda xitoylik ishlab chiqaruvchi o‘z avtomobillarini God’s Eye nomli yangi tizim bilan jihozlay boshladi. Bu tizim 2025 yilda ishlab chiqariladigan va tez orada ichki bozorda sotuvga chiqarilishi kutilayotgan BYD Sea Lion 05 krossoverida ham bo‘ladi.
Hozircha ishlab chiqaruvchi mazkur modelning rasmiy tasvirlarini e’lon qildi. Biroq bu faqat eskizlar bo‘lib, seriyali versiya ba’zi o‘zgarishlarga uchrashi mumkin. Rasmlarga qaraganda, yangi krossover kompakt shakldagi firmaga xos old optikaga ega bo‘ladi. U uzunchoq shaklda kapot bo‘ylab joylashgan. Old bamper esa yirik havo qabul qiluvchilar bilan ta’minlangan. Orqa qismi esa tik shaklga ega.
Ma’lumotlarga ko‘ra, BYD Sea Lion 05 uzunligi 4520 mm, g‘ildirak bazasi esa 2720 mm ni tashkil qiladi. Uning kengligi 1860 mm, balandligi esa 1630 mm. Mish-mishlarga ko‘ra, model 218 ot kuchiga ega bo‘lgan yagona elektromotor bilan taqdim etilishi mumkin. Biroq, batareya xususiyatlari va quvvat zaxirasi hali oshkor qilinmagan.
Hozircha ishlab chiqaruvchi krossoverning ichki jihozlanishi va salon dizayni haqida ma’lumot bermagan.

Новый BYD Sea Lion 05 официально представлен
Компания BYD продолжает активно обновлять свой модельный ряд. Это, в частности, связано с внедрением новых инновационных технологий, как сообщает сайт CenyAvto. Недавно китайский производитель начал оснащать свои автомобили новой системой под названием God’s Eye. Эта система также будет установлена на кроссовере BYD Sea Lion 05, который ожидается к продаже на внутреннем рынке в 2025 году.
Пока производитель опубликовал официальные изображения данной модели. Однако это всего лишь эскизы, и серийная версия может претерпеть некоторые изменения. Судя по изображениям, новый кроссовер будет иметь фирменную переднюю оптику в компактной форме. Она расположена вдоль капота. Передний бампер обеспечен крупными воздухозаборниками. Задняя часть имеет вертикальную форму.
Согласно данным, длина BYD Sea Lion 05 составляет 4520 мм, а колесная база — 2720 мм. Его ширина составляет 1860 мм, высота — 1630 мм. По слухам, модель может быть представлена с единственным электромотором мощностью 218 лошадиных сил. Однако характеристики батареи и запас мощности пока не раскрыты.