Surxondaryo viloyatida yangi avtomobil ishlab chiqarish korxonasi ishga tushirildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hududiy hokimiyatning ma’lumotiga ko‘ra, Denau tumanida kam yuk ko‘taruvchi yuk mashinalarini ishlab chiqarish loyihasi amalga oshirildi. Loyiha qiymati 30 million dollarni tashkil etadi.
Mazkur korxona yiliga 5000 dona kam yuk ko‘taruvchi yuk mashinalarini ishlab chiqarish quvvatiga ega bo‘ladi. Mahalliy aholiga 150 ta yangi ish o‘rinlari yaratildi.
Ishlab chiqaruvchilar avtomobillar narxining arzonligini ta’kidlamoqda. Hozirda avtomobillar narxi aniq belgilanmagan, ammo ushbu yuk mashinalari Chevrolet Damas va Labo avtomobillari bilan raqobatlashishi kutilmoqda.
Yangi ishlab chiqarish korxonasi mintaqada avtomobil sanoatini rivojlantirishga hamda mahalliy aholi uchun qulay va arzon transport vositalari taqdim etishga xizmat qiladi. Bu loyiha viloyat iqtisodiyotining barqaror o‘sishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

В Сурхандарье произведены новые грузовики
В Сурхандарьинской области запущено новое предприятие по производству автомобилей. Об этом сообщает Upl.uz.
По данным региональной администрации, в Денавском районе реализован проект по производству малогрузовых автомобилей. Стоимость проекта составляет 30 миллионов долларов.
Данное предприятие будет иметь производственную мощность 5000 малогрузовых автомобилей в год. Для местного населения создано 150 новых рабочих мест.
Производители подчеркивают доступную цену автомобилей. В настоящее время цена автомобилей не установлена, однако ожидается, что эти грузовики будут конкурировать с автомобилями Chevrolet Damas и Labo.
Новое производственное предприятие будет способствовать развитию автомобильной промышленности в регионе, а также предоставлению местному населению удобного и недорогого транспорта. Ожидается, что этот проект положительно повлияет на устойчивый рост экономики области.