Angren Avto Group korxotasida muhim voqea yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Kompaniya Xitoyda ishlab chiqarilgan 15 ta zamonaviy avtobusni sotib oldi va natijada 40 ta yangi ish o‘rni yaratildi. Yangi avtobuslarni yo‘nalishlarga chiqarish rasmiy marosimi Toshkent viloyati hokimi Zoyir Mirzayev, davlat tashkilotlari vakillari va keng jamoatchilik ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
Bu haqda O‘zbekiston milliy axborot agentligi UzA xabar berdi. Mutaxassislar ta’kidlaganidek, Yutong Bus kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilgan yangi avtobuslar barcha zamonaviy ekologik standartlarga javob beradi.
Bu atrof-muhitga ta’sirni kamaytirishda muhim ahamiyatga ega. Avtobuslar yo‘lovchilar uchun yuqori darajada qulaylik yaratadi.
Ular issiqlik va sovutish tizimlari, GPS-navigatsiya hamda videokuzatuv bilan jihozlangan. Har bir avtobusda 26 o‘rindiq mavjud bo‘lib, elektron to‘lov tizimi o‘rnatilgan.
Yangi yo‘nalishlar shahar markazidagi muhim nuqtalarni qamrab oladi va minglab aholi uchun qulay transport xizmatini ta’minlaydi. Avtobuslar «Haqarman Yangi Jigariston» SGM’dan bolalar shifoxonasigacha hamda temiryo‘l vokzalidan Zarbulok mahallasigacha qatnaydi.
Kuniga 15 mingdan ortiq yo‘lovchi tashilishi rejalashtirilgan. Yo‘lovchi to‘lovi naqd pul bilan 2500 so‘m, elektron to‘lov tizimlari orqali esa 1700 so‘m qilib belgilangan.

В Ангрене запущено 15 новых автобусов
Компания приобрела 15 современных автобусов, произведенных в Китае, и в результате было создано 40 новых рабочих мест. Официальная церемония запуска новых автобусов на маршруты прошла при участии губернатора Ташкентской области Зойира Мирзаева, представителей государственных организаций и широкой общественности.
Об этом сообщает национальное информационное агентство Узбекистана UzA. Как отметили специалисты, новые автобусы, произведенные компанией Yutong Bus, соответствуют всем современным экологическим стандартам.
Это имеет важное значение для снижения воздействия на окружающую среду. Автобусы обеспечивают высокий уровень комфорта для пассажиров.
Они оснащены системами отопления и охлаждения, GPS-навигацией и видеонаблюдением. В каждом автобусе имеется 26 мест, установлена электронная система оплаты.
Новые маршруты охватывают важные точки в центре города и обеспечивают удобный транспортный сервис для тысяч жителей. Автобусы будут курсировать от «Хақарман Янги Жигаристон» СGM до детской больницы и от железнодорожного вокзала до махалли Зарбулок.
Планируется, что в день будет перевезено более 15 тысяч пассажиров. Плата за проезд составляет 2500 сум наличными и 1700 сум через электронные платежные системы.