Sındırgıda 6,1 magnitudali zilzila sodir bo‘ldi
Turkiyaning Sındırgı hududida 27-oktyabr kuni mahalliy vaqt bilan soat 22:48 da 6,1 magnitudali zilzila yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi ma’lum qildi. Zilzila epitsentri taxminan 6 kilometr chuqurlikda joylashgan bo‘lib, tebranishlar qo‘shni viloyatlarda ham sezilgan.
Ichki ishlar vaziri Ali Yerlikaya ijtimoiy tarmoqlarda bildirishicha, zilzila oqibatida uchta bino va bir do‘kon qulab tushgan. Zilzila paytida binolarda bo‘lgan barcha odamlar o‘z vaqtida xavfsiz joyga evakuatsiya qilindi.
Sog‘liqni saqlash vaziri Kemal Memisho‘g‘lu bergan ma’lumotga ko‘ra, hodisa natijasida 19 kishi jarohat olgan. Ularning aksariyati vahima tufayli yoki tebranish vaqtida derazadan sakrash oqibatida jarohatlangan.
Hozirda to‘rt kishi kasalxonadan chiqarilgan, qolganlari esa barqaror ahvolda. Hodisa joyida zarur yordam va tekshiruv ishlari davom etmoqda.

В Сындыргы произошло землетрясение магнитудой 6,1
В районе Сындыргы в Турции 27 октября в 22:48 по местному времени произошло землетрясение магнитудой 6,1. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщили в Управлении по чрезвычайным ситуациям. Эпицентр землетрясения находился на глубине примерно 6 километров, толчки ощущались также в соседних провинциях.
Министр внутренних дел Али Ерликая сообщил в социальных сетях, что в результате землетрясения обрушились три здания и один магазин. Все люди, находившиеся в зданиях во время землетрясения, были своевременно эвакуированы в безопасное место.
По информации министра здравоохранения Кемаля Мемишоглу, в результате происшествия пострадали 19 человек. Большинство из них получили травмы из-за паники или прыжков из окон во время толчков.
В настоящее время четверо человек выписаны из больницы, остальные находятся в стабильном состоянии. На месте происшествия продолжаются необходимые работы по оказанию помощи и проверкам.