Boshida 468 ta stakan bilan raqs tushgan kiprlik erkak rekord o‘rnatdi! (video)
Kiprning Aradipu shahrida yashovchi mashhur raqqos Dinos Kantis boshiga stakanlarni birma-bir joylashtirib, o‘ziga xos an’anaviy «Shisha raqsi»ni ijro qildi va bu bilan yangi Ginnes rekordini o‘rnatishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda in-cyprus xabar tarqatdi.
Tadbir davomida Dinos boshiga shisha stakanlarni ketma-ket joylab bordi. Yuzlab stakanlar bilan birga chiroyli va murakkab harakatlarni bajarishni uddaladi. Tomoshabinlar esa uni xalq musiqasi ostida qo‘llab-quvvatlab, qizg‘in olqishlab turishdi. Raqqos raqsi davomida birorta ham stakan tushirmasdan, butun harakatlarni yuqori mahorat bilan bajardi.
Bu jahon rekordini yangilash uchun Dinos Kantis jami 468 ta sharob stakanini boshiga qo‘yib, raqsi bilan barchani hayratga soldi. Shu bilan u oldingi rekord egasi Aristotelis Valaoritisning 319 stakandan iborat natijasini ancha ortda qoldirdi.
«Men orzuimni amalga oshirdim. Bu rekordni aynan o‘z vatanimda yangilashni istagandim va bu men uchun juda muhim edi. Har bir muvaffaqiyatimni marhum akam Zachariasga bag‘ishlayman. Bugun butun Aradipu aholisi birlashdi, bu g‘alaba butun hamjamiyatimiz uchun bo‘ldi», – deya o‘z fikrlarini bildirdi Dinos Kantis.
Endilikda Kantisning ushbu chiqishi aks etgan video va boshqa tasdiqlovchi dalillar Ginnes rekordlari tashkiloti tomonidan ko‘rib chiqilishi kerak. Ularning tasdig‘idan keyin bu rekord rasman qayd qilinadi va dunyo tarixiga kiradi.

В начале кипрский мужчина танцевал с 468 стаканами и установил рекорд! (видео)
Известный танцор Динос Кантис, проживающий в городе Арадиппу на Кипре, поставил стаканы на голову один за другим и исполнил уникальный традиционный «Танец со стеклом», тем самым установив новый рекорд Гиннеса. Об этом сообщает in-cyprus.
Во время мероприятия Динос последовательно ставил стеклянные стаканы на голову. Он справился с выполнением красивых и сложных движений с сотнями стаканов. Зрители поддерживали его под народную музыку и горячо аплодировали. Танцор, не уронив ни одного стакана во время танца, выполнил все движения с высоким мастерством.
Чтобы обновить этот мировой рекорд, Динос Кантис поставил на голову 468 винных стаканов и удивил всех своим танцем. Таким образом, он значительно превзошел предыдущий рекорд, установленный Аристотелисом Валаоритисом, который составлял 319 стаканов.
«Я осуществил свою мечту. Я хотел обновить этот рекорд именно на своей родине, и это было для меня очень важно. Каждый мой успех я посвящаю моему покойному брату Захариясу. Сегодня весь народ Арадиппу объединился, эта победа принадлежит всей нашей общине», – поделился своими мыслями Динос Кантис.
Теперь видео с выступлением Кантиса и другие подтверждающие доказательства должны быть рассмотрены организацией рекордов Гиннеса. После их подтверждения этот рекорд будет официально зарегистрирован и войдет в историю мира.