Donald Tramp Qo‘shma Shtatlar Eron bilan yuzaga kelgan mojaroda o‘z maqsadiga erishganini va bu mojaroning ikki-uch hafta ichida yakunlanishini rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Eron yadroviy qurolga ega bo‘lmaydi va bu maqsadga allaqachon erishilgan. Bundan tashqari, Eron rahbarlari o‘zgargan, natijada rejim ham yangilangan.
Tramp yangi rahbarlarning paydo bo‘lganini ta’kidlab, bu o‘zgarishlar ijobiy tomonga bo‘lganini bildirdi. Qo‘shma Shtatlar ikki-uch hafta ichida Eron bilan bog‘liq harbiy kampaniyani to‘xtatishni rejalashtirmoqda.
Bu qaror, Tehron bilan kelishuv erishilgan yoki erishilmaganiga qaramasdan, amalga oshiriladi. Shuningdek, Tramp Hormuz bo‘g‘ozida yuz berayotgan voqealarga Qo‘shma Shtatlar hech qanday aloqasi yo‘qligini ta’kidladi.
U bu hududdagi vaziyatga aralashmaslik tarafdori ekanligini bildirgan. Umuman olganda, Amerika Qo‘shma Shtatlari Eron bilan munosabatlarda tinchlik va barqarorlikni saqlashga intilmoqda.

Дональд Трамп заявил, что Соединённые Штаты достигли своей цели в конфликте с Ираном и планируют завершить этот конфликт в течение двух-трёх недель. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Иран не будет обладать ядерным оружием, и эта цель уже достигнута. Кроме того, лидеры Ирана изменились, в результате чего режим также обновился.
Трамп подчеркнул появление новых лидеров и отметил, что эти изменения имеют положительный характер. Соединённые Штаты планируют прекратить военную кампанию, связанную с Ираном, в течение двух-трёх недель.
Это решение будет реализовано независимо от того, достигнуто ли соглашение с Тегераном или нет. Также Трамп подчеркнул, что Соединённые Штаты не имеют никакого отношения к событиям, происходящим в Ормузском проливе.
Он заявил, что выступает за невмешательство в ситуацию в этом регионе. В целом, Соединённые Штаты стремятся поддерживать мир и стабильность в отношениях с Ираном.