Novosibirsk teatrlari O‘zbekistonda spektakl ko‘rsatadi
13 apreldan 22 aprelygacha Farg‘ona, Samarqand va Toshkent shaharlarida yosh tomoshabinlar uchun 18 ta qiziqarli spektakl namoyish etiladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Novosibirsk viloyat qo‘g‘irchoq teatrining aktyorlari O‘zbekistonga gastrol safariga kelib, kichik tomoshabinlarni o‘z san’ati bilan quvontiradi. Ushbu davr mobaynida teatr truppasi mamlakatning uchta shahrida 18 ta spektaklni taqdim etadi.
Gastrol dasturi doirasida yosh teatr ixlosmandlariga ikki muhim asar ko‘rsatiladi. Ulardan biri ko‘plab avlodlarga tanish bo‘lgan mehribon va tarbiyaviy ahamiyatga ega «Aybolit» asari, ikkinchisi esa sehrli voqealar va kutilmagan burilishlarga boy «O‘rmon sarguzashtlari» spektaklidir.
Bu namoyishlar yosh tomoshabinlarning madaniy saviyasini oshirish, ular orasida teatr san’atiga bo‘lgan qiziqishni kuchaytirishga xizmat qiladi. Shuningdek, ushbu tadbir yosh avlodni ma’naviy jihatdan boyitish va ularni ijobiy tarbiyalashda muhim o‘rin tutadi.

Новосибирские театры покажут спектакли в Узбекистане
С 13 по 22 апреля в городах Фергана, Самарканд и Ташкент будут показаны 18 интересных спектаклей для юных зрителей. Об этом сообщает Upl.uz.
Актеры Новосибирского областного кукольного театра приезжают в Узбекистан с гастрольным туром, чтобы порадовать маленьких зрителей своим искусством. В течение этого времени театральная труппа представит 18 спектаклей в трех городах страны.
В рамках гастрольной программы юным театралам будут показаны два важных произведения. Одно из них — это добрый и воспитательный «Айболит», знакомый многим поколениям, а второе — это спектакль «Лесные приключения», богатый волшебными событиями и неожиданными поворотами.
Эти представления способствуют повышению культурного уровня юных зрителей и укреплению интереса к театральному искусству среди них. Кроме того, это мероприятие играет важную роль в духовном обогащении молодого поколения и их положительном воспитании.