O‘zbekistonda sovuq havo boshlanadi, qor yog‘ishi kutilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) ma’lumotiga ko‘ra, 4-noyabr soat 20:00 dan 5-noyabr soat 20:00 gacha bo‘lgan davrda mamlakatimiz bo‘ylab ob-havo ancha o‘zgaruvchan bo‘ladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
4-6 noyabr kunlari sovuq havo oqimlari kirib kelishi tufayli havo harorati sezilarli darajada pasayadi. Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi va tog‘oldi hamda tog‘li hududlarda qor kuzatilishi kutilmoqda.
Toshkent shahri va viloyatida 4-5 noyabr kunlari o‘zgaruvchan bulutli ob-havo kuzatiladi. Kechasi va ertalab biroz yomg‘ir yog‘ishi, ayrim joylarda qorga aylanishi mumkin.
Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol g‘arbiy yo‘nalishdan shimoliy-sharqiy yo‘nalishga o‘tadi, tezligi 7-12 m/s bo‘ladi.
Harorat kechasi 0...+2°C, kunduzi esa +5...+7°C atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatida havo bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol shimoliy-sharqiy yo‘nalishda 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0...-5°C, kunduzi +5...+10°C bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham bulutli ob-havo kuzatiladi. Yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Shamolning tezligi 7-12 m/s atrofida bo‘lib, yo‘nalishi shimoliy-sharqiy bo‘ladi. Harorat kechasi -2°C...+3°C, kunduzi esa +6...+11°C orasida bo‘lishi kutilmoqda.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida kechasi va ertalab ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin, ba’zi joylarda bu yog‘ingarchilik qorga aylanish ehtimoliga ega. Kunduzi havo asosan ochiq bo‘ladi.
Shamolning tezligi 7-12 m/s, ayrim joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 0...+5°C, kunduzi +5...+10°C atrofida bo‘ladi.
Tog‘oldi va tog‘ hududlarida ayrim joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Harorat kechasi -5...-10°C, kunduzi esa -3...+2°C oralig‘ida bo‘ladi.
Mazkur ma’lumotlar *O‘zgidromet* tomonidan taqdim etilgan. Mamlakat bo‘ylab sovuq ob-havo sharoitiga tayyorgarlik ko‘rish tavsiya etiladi.
Oʻzbekiston Bugun, 19:39
5 mart kuni O‘zbekistonning ko‘pgina hududlarida bahorga xos salqin va nisbatan iliq ob-havo kuzatilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ayrim viloyatlarda havo bulutli bo‘lib, ba'zi

В Узбекистане начинается холодная погода, ожидается снегопад
Согласно данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет), в период с 20:00 4 ноября до 20:00 5 ноября погода по всей стране будет достаточно изменчивой. Об этом сообщает Zamin.uz.
С 4 по 6 ноября из-за прихода холодных воздушных масс температура воздуха значительно понизится. В некоторых районах ожидаются дожди, а в предгорных и горных районах — снег.
В городе Ташкенте и области 4-5 ноября ожидается переменная облачность. Ночью и утром возможен небольшой дождь, в некоторых местах он может перейти в снег.
Днем осадков не ожидается. Ветер сменит направление с западного на северо-восточное, скорость составит 7-12 м/с.
Температура ночью будет около 0...+2°C, днем +5...+7°C. В Каракалпакстане и Хорезмской области погода будет облачной, осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с северо-востока со скоростью 7-12 м/с. Температура ночью составит 0...-5°C, днем +5...+10°C.
В Бухарской и Навоийской областях также ожидается облачная погода. Осадков не будет.
Скорость ветра около 7-12 м/с, направление — северо-восточное. Температура ночью -2°C...+3°C, днем +6...+11°C.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях ночью и утром в некоторых районах возможен дождь, в некоторых местах осадки могут перейти в снег. Днем погода преимущественно ясная.
Скорость ветра 7-12 м/с, в некоторых местах может усилиться до 13-18 м/с. Температура ночью 0...+5°C, днем +5...+10°C.
В предгорных и горных районах в некоторых местах возможен снег и туман. Температура ночью -5...-10°C, днем -3...+2°C.
Данные предоставлены *Узгидрометом*. Рекомендуется подготовиться к холодным погодным условиям по всей стране.
Узбекистан Сегодня, 19:39
4 марта Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев провёл телефонный разговор с Президентом Объединённых Арабских Эмиратов шейхом Мухаммадом бин Заидом Аль Нахайяном. Об этом сообщает Zamin.uz. В ходе
В Ташкенте торговые точки вокруг автобусных остановок будут убраны
В Ташкенте уберут торговые точки вокруг автобусных остановок. Об этом сообщает Zamin.uz. Городская администрация приняла это решение на основе международного опыта. Согласно концепции современных