O‘zbekiston va Mo‘g‘uliston prezidentlari qo‘shma konsertda ishtirok etdi
O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Mo‘g‘uliston prezidenti Uxnaagiyn Xurelsux rafiqalari bilan birgalikda ikki mamlakat san’at ustalarining konsertida ishtirok etdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Bugun davlat rahbarlarining irodasi va sa’y-harakatlari tufayli xalqlar yanada yaqinlashdi, davlatlararo munosabatlar keng qamrovli sheriklik darajasiga ko‘tarildi.
Qo‘shma konsert O‘zbekiston-Mo‘g‘uliston do‘stligi hamda ikki tomonlama ko‘p qirrali munosabatlarda yangi bosqich boshlanganining navbatdagi ifodasi bo‘ldi.
Iste’dodli san’atkorlar ijrosidagi kuy-qo‘shiqlarda madaniyatlarning boyligi, rang-barangligi va o‘ziga xosligi mujassam bo‘ldi.

Президенты Узбекистана и Монголии приняли участие в совместном концерте
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и президент Монголии Ухнаагийн Хурэлсух вместе с супругами приняли участие в концерте мастеров искусств двух стран. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Сегодня благодаря воле и усилиям глав государств народы стали еще ближе, межгосударственные отношения поднялись на уровень широкого партнерства.
Совместный концерт стал очередным выражением дружбы Узбекистана и Монголии, а также нового этапа в двусторонних многосторонних отношениях.
В исполнении талантливых артистов звучали мелодии и песни, в которых воплотилось богатство, разнообразие и уникальность культур.