Fenerbaxche klubi transfer bozorida faol ish olib bormoqda va Turkiya chempionatida Galatasaray jamoasi bilan raqobat qila oladigan tarkibni shakllantirishni maqsad qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Yag‘iz Sabunchuog‘lu ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilishicha, yaqin kunlarda “kanareykalar” Milan Shkrinyar va Marko Asensio bilan shartnoma imzolash uchun Stambulga taklif qilinadi. Bu futbolchilar bilan allaqachon kelishuvga erishilgan.
Ular Turkiyaga kelib, tibbiy ko‘rikdan o‘tib, rasmiy shartnomalar tuzadi. 30 yoshli Shkrinyar va 29 yoshli Asensio huquqlari Parij Senn Jermen klubiga tegishli.
Shkrinyar o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida ijarada Fenerbaxche jamoasida o‘ynagan. Asensio esa ayni paytda Aston Villa jamoasida ijarada to‘p surmoqda.
Klub yangi transferlar bilan kuchayib, chempionatdagi mavqeini mustahkamlashni ko‘zlamoqda. Bu transferlar jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

Фенербахче предлагает две звезды Стамбулу
Клуб Фенербахче активно работает на трансферном рынке и ставит целью сформировать состав, способный конкурировать с командой Галатасарай в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Ягыз Сабунчуоглу сообщил в социальных сетях, что в ближайшие дни "канарейки" пригласят Милана Шкриниара и Марко Асенсио для подписания контрактов в Стамбул. С этими футболистами уже достигнуто соглашение.
Они приедут в Турцию, пройдут медицинское обследование и подпишут официальные контракты. 30-летний Шкриниар и 29-летний Асенсио принадлежат клубу Париж Сен-Жермен.
Шкриниар играл в команде Фенербахче на правах аренды во второй половине прошлого сезона. Асенсио в настоящее время выступает за команду Астон Вилла на правах аренды.
Клуб планирует укрепить свои позиции в чемпионате с новыми трансферами. Ожидается, что эти трансферы окажут значительную помощь команде.