Tedeev: Xosonov kelishi bilan maydondagi raqobat kuchayadi
«Akron» jamoasining bosh murabbiyi Zaur Tedeev «Match TV» uchun «Krylya Sovetov»ga qarshi o‘yin oldidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bugungi o‘yinda Hetag Xosonov maydonga tushishi mumkin. Murabbiyning aytishicha, maydonga tushishga tayyor bo‘lgan har bir futbolchi imkoniyatga ega.
Hetag jamoaning taktikasini yaxshi biladi va tushunadi, biroq unga moslashish uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi. Taxminan ikki hafta ichida u jamoaga to‘liq moslashishi kutilmoqda.
Bu esa o‘rtada raqobatni kuchaytiradi, bu esa jamoa uchun muhim hisoblanadi. Shuningdek, murabbiy jamoadan ayrim futbolchilar ketganini, ularning o‘rniga esa kuchliroq o‘yinchilarni jalb qilish rejalashtirilganini ta’kidladi.
Bu ichki raqobat jamoaning Premer-ligadagi ikkinchi mavsumida yanada kuchli bo‘lishiga xizmat qiladi. Shuningdek, Maksim Boldyrev bugun debyut qilishi kutilmoqda.
Yosh futbolchi Benshimolni zaxiraga chekinishga majbur qilgan. Ammo Benshimol yig‘inlarga tayyor holda kelmagan, u terma jamoada jarohat olgani sababli ko‘p vaqtni individual dastur asosida mashg‘ulotlarda o‘tkazgan.
Kuzmin ham shunday vaziyatda bo‘lib, yig‘inlarning ko‘p qismini o‘tkazib yuborgan. Shu sababli murabbiy mavjud imkoniyatlarga qarab jamoani shakllantirishga majbur.

Тедеев: Хосонов приходом конкуренция на поле усиливается
Главный тренер команды «Акрон» Заур Тедеев высказался для «Матч ТВ» перед игрой с «Крыльями Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в сегодняшней игре Хетаг Хосонов может выйти на поле. Тренер отметил, что каждый футболист, готовый выйти на поле, имеет возможность.
Хетаг хорошо знает и понимает тактику команды, однако ему потребуется немного времени для адаптации. Ожидается, что в течение примерно двух недель он полностью адаптируется к команде.
Это усилит конкуренцию, что является важным для команды. Также тренер отметил, что некоторые футболисты покинули команду, и планируется привлечение более сильных игроков на их место.
Эта внутренняя конкуренция будет способствовать тому, что команда станет еще сильнее во втором сезоне в Премьер-лиге. Также ожидается, что Максим Болдырев дебютирует сегодня.
Молодой футболист заставил Беншимола отойти на скамейку запасных. Однако Беншимол не пришел на сборы в готовом состоянии, так как из-за травмы в сборной провел много времени на индивидуальной программе тренировок.
Кузьмин также оказался в такой ситуации, пропустив большую часть сборов. Поэтому тренер вынужден формировать команду в зависимости от имеющихся возможностей.