Barselona va Manchester Reshford transferini tasdiqladi
«Barselona» klubi Markus Reshfordning transferi bo‘yicha kelishuvga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabar berishicha, muzokaralar yakuniy bosqichda turibdi. Kataloniya klubi vositachilar orqali «Manchester Yunayted»ga 27 yoshli Reshfordni ijaraga berish taklifini berdi, bunda keyinchalik futbolchini sotib olish imkoniyati mavjud.
«Qizil iblislar» jamoasi ushbu taklifni ma’qulladi. Hozirgi paytda shartnoma rasmiylashtirilmagan, ammo barcha tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar yakuniga yetmoqda.
Yaqin vaqt ichida Ruben Amorimning rejasiga kirmagan Markus Reshford «Barselona» libosini kiyishi mumkin bo‘ladi. Shuningdek, «Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Reshford bilan suhbatlashib, uning jamoaga kelishini tasdiqladi.
Ushbu transfer klub uchun muhim qadam bo‘lib, futbolchining jamoaga qo‘shilishi yirik o‘zgarishlarga olib kelishi kutilmoqda.

Барселона и Манчестер подтвердили трансфер Рэшфорда
Клуб «Барселона» приближается к соглашению о трансфере Маркуса Рэшфорда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, переговоры находятся на завершающей стадии. Каталонский клуб через посредников предложил «Манчестер Юнайтед» взять 27-летнего Рэшфорда в аренду с возможностью последующего выкупа.
Команда «Красные дьяволы» одобрила это предложение. На данный момент контракт не оформлен, но переговоры между всеми сторонами подходят к завершению.
В ближайшее время Маркус Рэшфорд, который не входит в планы Рубена Аморима, может надеть форму «Барселоны». Также главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик подтвердил, что поговорил с Рэшфордом о его переходе в команду.
Этот трансфер станет важным шагом для клуба, и ожидается, что присоединение футболиста приведет к значительным изменениям.