Teslenko Kuban klubi haqidagi xotiralarini so‘zlab berdi
Qozonning “Rubin” jamoasi futbolchisi Yegor Teslenko, Krasnodarning “Kuban” klubida tarbiyalangan, o‘zining ushbu klub haqidagi xotiralari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, “Kuban”da faoliyat boshlagan vaqtlarida jamoa yaxshi holatda bo‘lgan va Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok etgan. Klubda malakali va yosh futbolchilar ko‘p bo‘lgan.
Afsuski, keyinchalik klub buzilib ketgan. Teslenko shuningdek, 2018 yilda tarqatib yuborilgan va bir yil o‘tib qayta tiklangan klub hozirgacha avvalgi mavqeini tiklay olmaganidan juda afsusda ekanligini ta’kidladi.
Shuni ham qayd etish lozimki, hozirgi “Kuban” nomi bilan ikkinchi divizionda o‘ynayotgan jamoa avvalgi “Urozhay” klubining merosxo‘ri emas. Brend huquqlarini sotib olgan muxlislar jamoani qayta tiklab, uni hududiy musobaqalarga ro‘yxatdan o‘tkazishgan.

Тесленко рассказал о своих воспоминаниях о клубе Кубань
Игрок казанского "Рубина" Егор Тесленко, воспитанник краснодарского клуба "Кубань", поделился своими воспоминаниями об этом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в те времена, когда он начинал свою карьеру в "Кубани", команда была в хорошем состоянии и участвовала в Лиге Европы. В клубе было много квалифицированных и молодых футболистов.
К сожалению, позже клуб распался. Тесленко также подчеркнул, что он очень сожалеет о том, что клуб, расформированный в 2018 году и восстановленный через год, до сих пор не смог восстановить свои прежние позиции.
Стоит также отметить, что нынешняя команда под названием "Кубань", играющая во втором дивизионе, не является наследником прежнего клуба "Урожай". Болельщики, купившие права на бренд, восстановили команду и зарегистрировали её для участия в региональных соревнованиях.