Xau Isakni mish-mishlar sababli o‘yinga olmadi
«Nyukasl» jamoasining bosh murabbiyi Eddi Xau hujumchi Aleksandr Isakning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq matbuot shved hujumchini «Liverpul» jamoasi bilan bog‘lagan edi. Shanba kuni «Nyukasl» Shotlandiyada «Seltik» jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Isak jamoa bilan birga o‘yinga kelmadi, bu esa Xau bilan futbolchi o‘rtasida muammolar borligi haqidagi taxminlarni kuchaytirdi. Xau bu qarorni o‘zi qabul qilganini aytdi.
U Isakni barcha mish-mishlar sababli uyga jo‘natishga qaror qilganini bildirgan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Isak tribunada o‘tirib o‘yinni tomosha qilishni istamagan va bu unga nisbatan adolatsizlik bo‘lardi.
Xau shuningdek, transfer oynasi yopilgach, Isak «Nyukasl» futbolchisi bo‘lib qolishiga ishonch bildirgan. Bu fikrlarni jurnalist Ben Jeykob keltirgan.

Хау Исакна не смог взять в игру из-за слухов
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказал свое мнение о состоянии нападающего Александра Иссака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее пресса связывала шведского нападающего с командой «Ливерпуль». В субботу «Ньюкасл» потерпел поражение от команды «Селтик» со счетом 0:4 в Шотландии.
Исак не пришел на игру с командой, что усилило предположения о проблемах между Хау и футболистом. Хау заявил, что это решение он принял сам.
Он сообщил, что решил отправить Иссака домой из-за всех слухов. По словам тренера, Исак не хотел сидеть на трибуне и смотреть игру, и это было бы несправедливо по отношению к нему.
Хау также выразил уверенность, что после закрытия трансферного окна Исак останется футболистом «Ньюкасла». Эти мысли привел журналист Бен Джейкоб.