Bidjiev: Ikkinchi mavsum jamoa uchun murakkabroq bo‘ladi
«Dinamo» Mahachkala jamoasining bosh murabbiyi Xasanbi Bidjiev «Match TV» kanaliga «Spartak»ga qarshi o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi chempionat boshlanishi bilan bog‘liq fikrlarini bildirib o‘tdi. Murabbiyning aytishicha, yangi chempionat yangi voqea va jamoa uchun yangi imkoniyatlar demakdir.
Bu ularning ikkinchi mavsumi bo‘lib, odatda ikkinchi mavsum jamoa uchun murakkab kechadi. Shunga qaramay, ular har bir o‘yinga to‘liq tayyor holda chiqishga intilmoqda.
Xasanbi Bidjiev, shuningdek, Egash Kasinturning jamoadan ketishi bilan bog‘liq savolga javoban, jamoa endi bir o‘yinchiga bog‘liq emasligini ta’kidladi. U Egash o‘yinimizda muhim rol o‘ynaganini tan oldi, ammo hozirgi vaziyatda jamoa o‘z o‘yinini uning ishtirokisiz qurmoqda.
Maydonga chiqqan futbolchilarga ishonch bildirildi. Shamill Gazizovning ko‘plab yangi va yosh futbolchilarga imkon berish zarurati haqida fikrlariga munosabat bildirar ekan, bosh murabbiy yangi o‘yinchilar kelishini va jamoaning o‘tgan mavsumdan qolgan futbolchilariga ham tayanilishini qayd etdi.
Kuchayish bo‘lsa, bu jamoa uchun ijobiy bo‘ladi. Hozirgi sharoitlarda ular mavjud imkoniyatlardan samarali foydalanib ishlamoqda.
O‘tgan mavsumda jamoa ikki marta g‘alaba qozonganligi haqida so‘ralganda, Bidjiev bu voqealar o‘tgan vaqtga tegishli ekanini va endi yangi o‘yin boshlanishini eslatdi. «Spartak» har doim kuchli raqib bo‘lib qoladi, shuning uchun o‘yinda maksimal kuch bilan maydonga tushish va imkon qadar yaxshi natija ko‘rsatish lozimligini ta’kidladi.

Биджиев: Второй сезон будет сложнее для команды
Главный тренер команды «Динамо» Махачкала Хасанби Биджиев дал интервью каналу «Матч ТВ» перед игрой против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о начале нового чемпионата. По словам тренера, новый чемпионат — это новые события и новые возможности для команды.
Это будет их второй сезон, и обычно второй сезон проходит сложнее для команды. Тем не менее, они стремятся выходить на каждую игру в полной готовности.
Хасанби Биджиев также отметил в ответ на вопрос о уходе Эгаша Касинтура, что команда теперь не зависит от одного игрока. Он признал, что Эгаш играл важную роль в нашей игре, но в текущей ситуации команда строит свою игру без его участия.
Игрокам, выходящим на поле, была оказана доверие. Комментируя необходимость предоставить возможность многим новым и молодым футболистам, главный тренер отметил, что новые игроки приходят, и команда также полагается на футболистов, оставшихся с прошлого сезона.
Если будет усиление, это будет положительно для команды. В текущих условиях они эффективно используют имеющиеся возможности.
Когда его спросили о том, что команда дважды одержала победу в прошлом сезоне, Биджиев напомнил, что эти события относятся к прошлому времени и теперь начинается новая игра. «Спартак» всегда остается сильным соперником, поэтому необходимо выходить на игру с максимальной силой и показывать как можно лучшие результаты.