Korneev: Akron va Krylya o‘yini natijasi adolatli
Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiyi Igor Korneev Rossiya chempionati birinchi turida "Akron" va "Krylya Sovetov" jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan o‘yinning natijalari yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Birinchi bo‘limning 45-daqiqasida tolyattinlik futbolchi Yonuts Nedelcharu hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘limning 56-daqiqasida esa samarliklar safidan Vadim Rakov gol urdi. Korneevning so‘zlariga ko‘ra, 1:1 natija adolatli hisoblanadi.
U o‘yinda vaziyatlar soni bo‘yicha "Akron" jamoasi ko‘proq imkoniyatlarga ega bo‘lganini ta’kidladi. Jamoalar o‘z o‘yinlarini topishga harakat qilishdi, ammo standart holatlar va to‘pning to‘g‘ri yo‘nalmasligi sababli ba’zi narsalar amalga oshmadi.
Bundan tashqari, ushbu o‘yin "Akron" klubi tarixida eng yuqori tomoshabin tashrifi bilan esda qoldi. Bu natija jamoaning rivojlanishi va muxlislar e’tiborining ortishini ko‘rsatadi.

Корнеев: Результат игры Акрон и Крылья справедливый
Бывший тренер сборной России Игорь Корнеев высказал свое мнение о результатах матча между командами "Акрон" и "Крылья Советов", который прошел в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью 1:1. На 45-й минуте первого тайма тольяттинский футболист Йонутс Неделчару открыл счет.
На 56-й минуте второго тайма гол забил представитель самарцев Вадим Раков. По словам Корнеева, результат 1:1 является справедливым.
Он отметил, что по количеству моментов команда "Акрон" имела больше возможностей. Команды пытались найти свою игру, но из-за стандартных ситуаций и неправильного направления мяча некоторые вещи не сработали.
Кроме того, этот матч запомнился самым высоким посещаемостью в истории клуба "Акрон". Этот результат показывает развитие команды и рост интереса со стороны болельщиков.