Barselona Reshford uchun narxni 35 millionga tushirdi
Oldinroq xabar qilinganidek, "Barselona" klubi "Manchester Yunayted" jamoasining hujumchisi Markus Reshfordni ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli ingliz futbolchisi ijara asosida "Barselona"ga o‘tadi va keyinchalik sotib olish huquqi mavjud bo‘ladi. Manbalar ma’lumotiga ko‘ra, kataloniyaliklar futbolchini sotib olish uchun 35 million yevro to‘lashga tayyor.
Dastlab "Manchester Yunayted" futbolchining transferi uchun 50 million yevro talab qilgan bo‘lsa, muzokaralar jarayonida narx pasaytirildi. Shuningdek, "Manchester Yunayted" bosh murabbiyi Ruben Amorim uchun Markus Reshford jamoada kerakli o‘yinchi bo‘lmagan.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida hujumchi "Aston Villa" jamoasida ijara asosida to‘p surgan. Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda.

Барселона снизила цену на Рашфорда до 35 миллионов
Как сообщалось ранее, клуб "Барселона" достиг соглашения о аренде нападающего "Манчестер Юнайтед" Маркуса Рэшфорда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний английский футболист перейдет в "Барселону" на условиях аренды с возможностью последующего выкупа. По данным источников, каталонцы готовы заплатить 35 миллионов евро за покупку футболиста.
Сначала "Манчестер Юнайтед" требовал 50 миллионов евро за трансфер игрока, но в процессе переговоров цена была снижена. Также главный тренер "Манчестер Юнайтед" Рубен Аморим считает, что Маркус Рэшфорд не является необходимым игроком для команды.
Во второй половине прошлого сезона нападающий играл в аренде за команду "Астон Вилла". Ожидается, что этот переход выведет карьеру футболиста на новый уровень.