Mostovoy Spartakning g‘alabasini yuqori baholadi
Rossiya milliy terma jamoasi va Ispaniyaning "Selta" klubi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Moskva "Spartak" jamoasining Makhachkala "Dinamo" ustidan qozonilgan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer Ligasi birinchi tur doirasidagi ushbu uchrashuv "qizil-oq" jamoaning 1:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, natijaga e’tibor qaratish lozim, chunki jamoa 3 ochko qo‘lga kiritdi va qanday g‘alaba qozonilgani unutiladi.
U o‘tgan mavsumda Makhachkalaning ko‘rsatgan o‘yini hayratlantirganini eslatib o‘tdi, ammo bugungi o‘yinda "Spartak" to‘liq nazoratni qo‘lga olganligini ta’kidladi. Shuningdek, uchrashuvning asosiy qahramonlaridan biri hakam Vasiliy Kazartsev bo‘ldi.
U Makhachkala jamoasi futbolchisi Azziyni maydondan haydab yubordi, biroq shu futbolchining qo‘l bilan o‘ynashiga penalti belgilamadi. Ushbu qarorlar o‘yinning muhim burilish nuqtalaridan biri bo‘ldi.

Мостовой высоко оценил победу Спартака
Бывший футболист сборной России и испанского клуба "Сельта" Александр Мостовой высказал мнение о победе московского "Спартака" над махачкалинским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч в рамках первого тура Российской Премьер-Лиги завершился победой "красно-белых" со счетом 1:0. По словам Мостового, необходимо обратить внимание на результат, так как команда заработала 3 очка, и как была одержана победа, забудется.
Он отметил, что игра махачкалинцев в прошлом сезоне впечатляла, однако в сегодняшней игре "Спартак" полностью контролировал ситуацию. Также одним из главных героев матча стал судья Василий Казартцев.
Он удалил игрока махачкалинской команды Аззий, но не назначил пенальти за игру рукой этого футболиста. Эти решения стали одним из важных поворотных моментов игры.